Trwa ładowanie...

Ruszył przetarg na odcinek autostrady A2 z Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego

O uruchomieniu procedury poinformowała GDDKiA.

Ruszył przetarg na odcinek autostrady A2 z Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego
d34i4pk
d34i4pk

Koszmar kierowców podróżujących ciągle zakorkowaną drogą krajową nr 2 ma szansę wreszcie się zakończyć. Poprawę sytuacji powinni też odczuć mieszkańcy podwarszawskich miejscowości, którzy mają dosyć ruchu tranzytowego i ciągłego hałasu. Nowy fragment autostrady będzie liczył 15 km, a realizacja zadania została podzielona na dwie części. Pierwsza, od węzła Lubelska do węzła Konik oraz kolejna - aż do wjazdu na obwodnicę Mińska Mazowieckiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że podpisanie umowy z wykonawcą jest przewidziane na grudzień przyszłego roku. Z kolei nowy odcinek autostrady A2 powinien zostać oddany do użytku na przełomie 2019 i 2020 roku. Powodem tak odległych terminów jest fakt, iż zwycięzca przetargu będzie musiał najpierw wykonać projekt. Dopiero wtedy wystąpi o niezbędne pozwolenia na budowę.

Po oddaniu nowego fragmentu , kierowcy będą mieli do dyspozycji 40 km autostrady A2 na wschód od Warszawy. Niestety od Kałuszyna, aż do granicy nadal pozostanie wąski odcinek drogi.

d34i4pk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34i4pk
Więcej tematów