Trwa ładowanie...

Rusza Warszawska Szkoła Letnia. Będą darmowe kursy dla młodzieży

Miasto organizuje dla młodzieży bezpłatne kursy wakacyjne z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych. Zdradzamy szczegóły i podpowiadamy jak zapisać się na zajęcia.

Rusza Warszawska Szkoła Letnia. Będą darmowe kursy dla młodzieżyŹródło: PAP
d1ph2os
d1ph2os

Stołeczny ratusz planuje uruchomić darmowe kursy wakacyjne dla uczniowie obecnych klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas drugich liceum i trzecich technikum, którzy przygotowują się do egzaminów w 2021 roku.

Kursy będą trwały po 5 dni (poniedziałek - piątek), w godz. 10.00-13.30 i obejmą 4 godziny dydaktyczne dziennie, z uwzględnieniem przerw. Jak informuje Urząd Miasta zajęcia poprowadzą nauczyciele, którzy są praktykami i na co dzień pracującą w warszawskich szkołach.

Warszawa stawia na edukację

"Doświadczenie związane z nauczaniem zdalnym pokazuje, że brakowało czasu i przestrzeni na wymianę myśli, utrwalanie wiedzy, konsultacje bieżące i budowanie relacji uczeń-nauczyciel (...). Z tego powodu uruchamiamy zajęcia adresowane do uczniów zainteresowanych uporządkowaniem, uzupełnieniem, poszerzeniem wiedzy i umiejętności w zakresie objętym podstawą programową, które powinny być zrealizowane w II semestrze roku szkolnego 2019/2020" – tłumaczy wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

"Zobacz także: Powrót do szkoły. Wiceszef ZNP: każdy nauczyciel musi mieć wykonany test na koronawirusa"

Kursy odbędą się z takich przedmiotów jak: język polski, matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, historia wiedza o społeczeństwie oraz język angielski.

d1ph2os

Zajęcia według planu mają odbyć się w siedzibie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ulicy Starej 4 oraz w Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego przy ulicy ul. Przyrynek 9.

"Uczestnik zobowiązuje się do obecności na zajęciach. Dopuszczalny limit nieobecności wynosi 2 godziny. Minimalna liczba osób w grupie, która warunkuje uruchomienie zajęć to 5 uczniów. Każda osoba może zapisać się tylko raz na wybrany przedmiot. Liczba miejsc jest ograniczona m.in. bezpieczeństwem uczestników kursów oraz zindywidualizowanym podejściem do potrzeb uczniów" – podaje stołeczny ratusz.

Warszawa. Sprawdź jakie są terminy zajęć i jak się na nie zapisać

Zajęcia będą realizowane w następujących terminach:

Edycja I: 13–17 lipca
Edycja II: 20–24 lipca
Edycja III: 27–31 lipca
Edycja IV: 10–14 sierpnia
Edycja V: 17–21 sierpnia

Zajęcia są bezpłatne, chętni uczniowie mogą zapisać się na nie poprzez elektroniczny system dostępny na stronie www.wcies.edu.pl.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ph2os
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ph2os
Więcej tematów