Trwa ładowanie...

Rusza 12. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z wieloma wybitnymi polskimi himalaistami.

Rusza 12. Warszawski Przegląd Filmów Górskich
d3447fa
d3447fa

12. edycja Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich odbędzie się w dn. 10-13.XII 2015 w kinie Wisła (Pl. Wilsona 2). Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z wieloma wybitnymi polskimi himalaistami, m.in. z Krzysztofem Wielickim, Ryszardem Pawłowskim, Leszkiem Cichym, Anną Czerwińską i Anną Okopińską, a także Wojtkiem Grzesiokiem i Januszem Gołąbem.

Udział w imprezie potwierdził prof. Jan Serafin, specjalista medycyny górskiej. O zakończonej przed kilkoma tygodniami wyprawie na AmaDablam opowie Monika Witkowska. Będziemy mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się, jak wygląda działalność górska w Nepalu kilka miesięcy po tragicznym trzęsieniu ziemi. Gościem będzie też znany podróżnik i polarnik Ryszard Czajkowski, który przedstawi dwa krótkie filmy z Antarktydy z lat 60. O zwariowanych przygodach w górach Kirgistanu i Kazachstanu opowieść snuć będzie podróżnik Mieczysław Bieniek, popularny Hajer.

Z polskich filmów pojawią się najnowsze produkcje Darka Załuskiego (w tym film o Andrzeju Bargielu i jego narciarsko-alpinistycznych wyczynach), archiwalne filmy Jerzego Surdela oraz najnowszy film Jakuba Brzoski o tatrzańskich ratownikach. Innym ważnym filmem, który zbiera ostatnio nagrody na prestiżowych festiwalach zagranicznych, jest K2. Dotknąć nieba Elizy Kubarskiej.

W programie również kilka znanych filmów zagranicznych. Jednym z nich jest "Jeff Lowe's Metanoia" - pełnometrażowy film, który zdobył szereg nagród, m.in. Grand Prix na tegorocznym Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju. W repertuarze również dwa filmy mistrza brytyjskiego kina górskiego Alastaira Lee "The Last Great Climb" z udziałem Leo Houldinga oraz najnowszy produkcja pt. "Citadel".

d3447fa

Nowością na imprezie będzie pokaz archiwalnego filmu niemego, z muzyką i efektami dźwiękowymi wykonywanymi na żywo przez kilkuosobowy zespół.

d3447fa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3447fa
Więcej tematów