Trwa ładowanie...

Rok Chopinowski lepszy od Euro 2012

Podczas tej imprezy Warszawę odwiedziła rekordowa liczba turystów

Rok Chopinowski lepszy od Euro 2012
d1lxd6f
d1lxd6f

Rok 2010, który był Rokiem Chopinowskim, przyniósł Warszawie rekordową liczbę turystów - było ich ponad 340 tysięcy. Z kolei w czerwcu 2012 roku, podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, nasze miasto odwiedziło znaczniej mniej osób, niż się spodziewano.

W dużej mierze jest to efekt skali zjawiska. Rok Chopinowski przyciągał turystów przez cały rok. Euro z kolei miało siłę przyciągania tylko pewnej określonej grupy ludzi i w krótkim okresie czasu. Podobnie było w Londynie podczas Igrzysk Olimpijskich - hotele podobno świeciły pustkami, w mieście przybywały tylko osoby zainteresowane imprezami sportowymi. Reszta omijała Londyn z daleka. Tak samo było podczas Euro 2012 w Polsce. **

Z kolei Rok Chopinowski był ofertą całoroczną, skierowaną zarówno do miłośników muzyki, jak i do zwykłych turystów. Chodziło o wszystko, co związane jest z muzyką, ale też o poznanie Polski jako kraju Chopina. Dlatego podczas tego wydarzenia do Warszawy na pewno przyjechało więcej zwiedzających.

My pomyśleliśmy z kolei, że Chopin przyciąga turystów od dawna. Z kolei Euro 2012 otworzyło zupełnie inną, nową grupę ludzi na odwiedzanie Polski i stolicy. Dzięki tej imprezie miasto zyskało bardzo duży rozgłos w całej Europie - nie zapominajmy, że rozgłos bardzo pozytywny. To na pewno będzie procentować.

d1lxd6f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lxd6f
Więcej tematów