Trwa ładowanie...

Remont torowiska na Służewcu. Do "Mordoru" tylko autobusem

Prace będą trwały przez cały sierpień

Remont torowiska na Służewcu. Do "Mordoru" tylko autobusem
d4k152p
d4k152p

W sobotę, 1 sierpnia rozpocznie się przebudowa przejazdów przez torowisko tramwajowe na skrzyżowaniach ul. Wołoskiej z ulicami Konstruktorską i A. Uniechowskiego. Pracownicy Mordoru nie będą zachwyceni - ze względu na objazdy do pracy będą mogli dojechac tylko autobusem.

Prace przy torowisku wzdłuż ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Konstruktorską a ul. Marynarską już trwają. Dotychczas obydwie jezdnie ul. Wołoskiej były zwężone o lewe pasy. W kolejnych etapach zamykane będą przejazdy przez torowisko.

W pierwszym etapie prac (od 1 do 10 sierpnia) zamknięte będą przejazdy przez torowisko tramwajowe na wysokości ul. Konstruktorskiej oraz na wysokości ul. A. Uniechowskiego (przy Galerii Mokotów). Objazdy będą poprowadzone przez czynny przejazd w ciągu ul. Domaniewskiej.

W kolejnych etapach prac remontowany będzie przejazd na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Domaniewskiej (otwarte będą już przejazdy na wysokości ulic Konstruktorskiej i A. Uniechowskiego) oraz łuk torów z ul. Wołoskiej w ul. Marynarską. Zamknięta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia ul. Wołoskiej pomiędzy ul. A. Uniechowskiego a ul. Marynarską. Kierowcy będą mogli dojechać od ul. Domaniewskiej do zawrotki na wysokości ul. A. Uniechowskiego oraz do pobliskich biurowców. We wszystkich etapach obydwie jezdnie ul. Wołoskiej będą zwężone o skrajne lewe pasy ruchu (wzdłuż torowiska).

Obecnie prowadzone prace przy przebudowie ul. Wołoskiej wiążą się z wyłączeniem z ruchu fragmentu tej ulicy pomiędzy ul. J.P. Woronicza a ul. Konstruktorską. Z tego samego powodu do końca wakacji tramwaje nie jeżdżą na ciągu ulic: J.P. Woronicza – Wołoska – Marynarska od ul. Puławskiej do pętli Służewiec. Przerwę w kursowaniu składów i zamknięcie ulicy wykorzystają Tramwaje Warszawskie, które wyremontują dodatkowo torowisko pomiędzy ul. Konstruktorską a Marynarską.

d4k152p

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przebudowa torowiska w ul. Wołoskiej, od 1 sierpnia do odwołania, na trasy zmienione zostaną skierowane linie autobusowe:

• 136, 138, N01, N34: NATOLIN PŁN./BOKSERSKA/URSYNÓW PŁN./OS. KABATY – (…) – Wołoska – Domaniewska – Postępu – Racjonalizacji – J.P. Woronicza – (…) – MŁYNÓW/ZAJEZDNIA UTRATA/ NOWODWORY/ DW. CENTRALNY;
• N36: BOKSERSKA – (…) – Domaniewska (na wprost) – Postępu – Racjonalizacji – J.P. Woronicza – (…) – DW. CENTRALNY.

W związku z budową drugiej jezdni ul. Wołoskiej od 29 czerwca do 1 września, wyłączony został ruch tramwajów na ciągu ulic: J.P. Woronicza – Wołoska – Marynarska. W czasie tego etapu na trasy objazdowe zostały skierowane linie tramwajowe:

• 17 kursuje na trasie skróconej: ZAJEZDNIA R3 „MOKOTÓW” – Wołoska – al. Jana Pawła II – ks. J. Popiełuszki – Marymoncka – Most M. Skłodowskiej-Curie – TARCHOMIN KOŚCIELNY (z ul. Wołoskiej skręca w prawo w ul. Woronicza i dojeżdża do zajezdni tramwajowej);
• 18 dojeżdża tylko do pętli Metro Wilanowska na trasie: ŻERAŃ FSO – Jagiellońska – Most Gdański – gen. W. Andersa – Marszałkowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

d4k152p

Żeby ułatwić pasażerom dojazd do zagłębia biurowego na Służewcu, uruchomione zostały zastępcze linie autobusowe:
• Z-1 na trasie: MALCZEWSKIEGO – Puławska – Woronicza (powrót: I. Krasickiego – A. Malczewskiego – Puławska) –Samochodowa – Domaniewska – Postępu – Cybernetyki – Wynalazek (powrót Marynarską) – WYNALAZEK. Autobusy, w godzinach porannego szczytu podjeżdżają na przystanki co 5 minut, a poza szczytem i w święto co kwadrans;
• Z-2 na trasie: METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Marynarska – PKP SŁUŻEWIEC. Linia kursuje wyłącznie w godzinach porannego szczytu co 5 minut.

Dodatkowo została dwukrotnie zwiększona częstotliwość kursowania w godzinach szczytu linii 218. W godzinach szczytu linia kursuje co 5 min. Poza szczytem i w święto autobusy tej linii jeżdżą co 15 minut. Dzięki temu jej rozkład jazdy został skoordynowany z rozkładem jazdy linii Z-1. Ponadto linia jest obsługiwana większymi autobusami.

d4k152p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k152p
Więcej tematów