Trwa ładowanie...

Rekordowy sezon lotniska Chopina. Nowe destynacje warszawskiego portu

Lotnisko szacuje, że w 2016 roku obsłuży 12 mln pasażerów.

Rekordowy sezon lotniska Chopina. Nowe destynacje warszawskiego portu
d3bmmyi
d3bmmyi

23 nowe połączenia i 108 destynacji w siatce połączeń rozkładowych - tak zapowiada się rozkład lotów "Lato 2016" na Lotnisku Chopina. To rekordowy sezon w historii warszawskiego portu.

Tak bogatej siatki połączeń z/do Warszawy jeszcze nigdy nie było. Przewoźnicy oferujący połączenia rozkładowe będą obsługiwać latem bezpośrednie połączenia na co najmniej 108 trasach do 45 krajów na trzech kontynentach. Tak bogata oferta jest zasługą przede wszystkim dwóch największych przewoźników operujących na Lotnisku Chopina : Polskich Linii Lotniczych LOT i Wizzair'a.

Nowe połączenia

Przed kilkoma dniami LOT uruchomił siedem nowych połączeń. Samoloty narodowego przewoźnika zaczęły latać do Koszyc (6 razy w tyg.), Połągi (6), Bejrutu (2), Kluż-Napoki (4), Nicei (4). W końcu kwietnia uruchomione zostaną loty do Splitu (3) i Zadaru (1).
W sezonie letnim LOT zwiększy także liczbę rejsów na trasie Warszawa-Kijów: z 12 do 14 tygodniowo, a także na trasie Warszawa-Tel Awiw z 5 do 7 tygodniowo.

Wizzair zapowiada wprowadzenie 11 nowych destynacji do swojej siatki: od 27 marca wystartowały loty do Katanii. Od jutra polecimy do Alicante. 13 maja ruszą połączenia do Aberdeen, Bari, Bristolu i Reykjaviku, od 15 maja - do Porto, od 20 maja - do Neapolu, zaś od 18 czerwca do Alghero, Burgas i Korfu.

Przewoźnik planuje również zastąpienie dwóch z sześciu bazujących na Lotnisku Chopina maszyn Airbus A320 ze 180 miejscami na większy model A321 z 230 miejscami. Umożliwi to zwiększenie częstotliwości rejsów i "oferowania" na trasach, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród pasażerów podróżujących z Warszawy. Są to: Londyn - Luton, Sztokholm - Skavsta, Budapeszt, Oslo - Torp, Doncaster, Kutaisi, Birmingham oraz Katania.

d3bmmyi

Nowi przewoźnicy na lotnisku Chopina

Linie Norwegian Air Shuttle od 29 marca ponownie otworzyły połączenia do Barcelony i Madrytu (po 3 razy w tyg.). Latem w Warszawie pojawią się także samoloty dwóch zupełnie nowych przewoźników: grecka linia Ellinair uruchamia loty do: Heraklionu - od 2 czerwca, a od 7 czerwca - do Salonik. 18 czerwca pierwszy lot wykona Air Canada Rouge na trasie Toronto-Warszawa.

Warto wspomnieć również, że od 27 marca zwiększyło się "oferowanie" na trasie Kijów-Warszawa, gdyż linie Ukraine International Airlines dodają na tej trasie pięć rotacji tygodniowo (drugi rejs dziennie w dni powszednie). Od 1 lipca linia Qatar Airways będzie obsługiwać swoje połączenia na trasie Doha-Warszawa szerokokadłubowym samolotem A330 z 240 miejscami, który zastąpi mniejszego A320 (na 144 miejsca).

- Tak duża liczba nowych tras i połączeń daje uzasadnioną nadzieję na kolejny rekordowy wynik Lotniska Chopina. O ile w 2015 r. po raz pierwszy przekraczamy granicę 11 milionów, o tyle w 2016 - o ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego - obsłużymy ponad 12 milionów pasażerów. To stawia Lotnisko Chopina w ścisłej czołówce największych lotnisk w Europie Środkowo-Wschodniej i gwarantuje pasażerom z całego regionu wygodne połączenia z całym światem - komentuje Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina.

Ekspansja warszawskiego portu

Łącznie w sezonie "Lato 2016" Lotnisko Chopina będzie obsługiwać bezpośrednie połączenia rozkładowe ze 108 destynacjami w 45 krajach na trzech kontynentach. W siatce połączeń jest także co najmniej 50 destynacji obsługiwanych w ruchu czarterowym. Na lotnisku operuje 35 przewoźników oferujących połączenia rozkładowe oraz 18 przewoźników wykonujących pasażerskie loty czarterowe.

d3bmmyi

Źródło: (lotnisko-chopina.pl)

d3bmmyi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bmmyi
Więcej tematów