Trwa ładowanie...

Ratusz: Robotnicy wrócą na bulwary jeszcze w lutym

"Dokończenie budowy deptaku nad Wisłą nie jest zagrożone" - mówią urzędnicy

Ratusz: Robotnicy wrócą na bulwary jeszcze w lutym
d12wuyz
d12wuyz

Jeszcze w lutym rozpoczną się prace przy budowie pierwszego etapu bulwarów wiślanych - informuje stołeczny ratusz. Dokończenie budowy deptaku nad Wisłą nie jest zagrożone - mówią urzędnicy.

Przypomnijmy,* Hydrobudowa Gdańsk - firma, która przebudowywała bulwary wiślane - złożyła wniosek o upadłość.* Zupełnie niezależnie miasto wypowiedziało firmie umowę na tę inwestycję. Budowa bulwarów swoją drogą jest już opóźniona. 6 lutego teren budowy bulwarów został przejęty przez miasto.

Trwa inwentaryzacja zrealizowanych prac.* Z ustaleń i oględzin przeprowadzonych na budowie wynika, że wykonanych zostało blisko 90% prac.*Najmniej zaawansowane są roboty przy obiektach pływających.

d12wuyz

Mimo konieczności rozwiązania umowy z Hydrobudową Gdańsk robimy wszystko, aby pierwszy etap budowy bulwarów zakończyć jak najszybciej.* Dlatego też zaangażowaliśmy miejską jednostkę, czyli Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, która jest gwarantem szybkiego i sprawnego dokończenia prac* – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Ratusz nie podaje żadnego konkretnego terminu ukończenia pierwszego etapu przebudowy bulwarów, ale zapowiada szumnie, że "wkrótce warszawiacy oraz turyści odwiedzający stolicę będą mogli cieszyć się kolejnym atrakcyjnym miejscem nad rzeką".

d12wuyz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12wuyz
Więcej tematów