Trwa ładowanie...

Ratusz: "Nie wiadomo czy przyjmiemy uchodźców"

Znamy aktualne stanowisko miasta w tej sprawie.

Ratusz: "Nie wiadomo czy przyjmiemy uchodźców"
d30vgzn
d30vgzn

Nowy rząd oraz zapowiedzi zrewidowania polskiej polityki, dotyczącej przyjęcia uchodźców m.in. z Syrii i Erytrei wywołują pytanie o decyzje w tym zakresie ze strony miasta. Przypomnijmy, iż jeszcze kilka tygodni temu niemal przesądzone było, że do Warszawy przybędzie co najmniej 500 uchodźców.

Pojawiły się również informacje, że w ratuszu powstał specjalny zespół zajmujący się szczegółową organizacją przyjęcia i pobytu imigrantów . Miałby on opracować np. odpowiednie działania wolontariuszy oraz kampanię informacyjną, skierowaną do mieszkańców miasta. Wszystko po to, by stworzyć właściwy system adaptacyjny dla uchodźców.

- Ustalenia w tej sprawie będą zapadać na szczeblu rządowym. My jesteśmy jedynie realizatorami konkretnych postanowień - powiedział WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk rzecznik prasowy ratusza. - Na chwilę obecną decyzja nie została podjęta, dlatego nie mogę powiedzieć: kiedy, czy i ilu uchodźców Warszawa przyjmie - dodał Milczarczyk.

Okazuje się więc że sytuacja nie jest tak jednoznaczna jak początkowo mogłoby się wydawać i urzędnicy czekają teraz na wiążące decyzje ze strony administracji centralnej. Od tego uzależniają swoje dalsze kroki oraz ewentualną realizację wcześniej przyjętych planów .

d30vgzn

A były one dosyć bogate. Z uczniami pochodzącymi z Syrii oraz Erytrei mieli współpracować specjalni asystenci kulturowi. Dostosowano również podręczniki do realizacji odpowiedniego planu edukacyjnego. Co więcej, uchodźcy mieli otrzymać tzw. mieszkania treningowe, które byłyby przeznaczone np. dla samotnych matek z dziećmi i osób niepełnosprawnych.

Teraz aktualność tych planów stoi pod dużym znakiem zapytania tym bardziej, że nie wiadomo jakie decyzje zostaną podjęte zarówno na szczeblu rządowym, jak i Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

d30vgzn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30vgzn
Więcej tematów