Trwa ładowanie...

Radni PiS złożyli wniosek o ulicę L. Kaczyńskiego. Ratusz odpowiada

Warszawscy radni PiS złożyli wniosek z propozycją przemianowania jednej z ulic na ulicę imienia byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ratusz odpowiada, że uchwała dotycząca nazwania jednej z ulic w Warszawie imieniem Lecha Kaczyńskiego wejdzie pod obrady na pierwszej sierpniowej sesji Rady Miasta.

Radni PiS złożyli wniosek o ulicę L. Kaczyńskiego. Ratusz odpowiadaŹródło: PAP
da2t63g
da2t63g

W czwartek, 23 lipca, radni PiS zaprezentowali na konferencji projekt uchwały o nazwie ulicy dla Lecha Kaczyńskiego. - Składamy projekt uchwały zakładającej zmianę nazwy alei Armii Ludowej na ulicę Lecha Kaczyńskiego. To przedwyborcza obietnica Rafała Trzaskowskiego - powiedział radny PiS Piotr Mazurek. - Rafał Trzaskowski obiecał warszawiakom, że zaraz po wyborach prezydenckich śp. Lech Kaczyński zostanie patronem jednej ze stołecznych ulic. Jako radni sprawdzamy wiarygodność prezydenta Warszawy oraz to, czy zapowiedź nie była tylko przedwyborczą zagrywką - dodał.

Trzaskowski kilkakrotnie deklarował, że wniosek o nazwanie jednej z ulic imieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego złoży po wyborach. Najpierw zapowiadał to przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku, a później przed prezydenckimi.

W reakcji na konferencję radnych PiS, rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka zapowiedziała, że "zgodnie z obietnicą Rafał Trzaskowski wyjdzie z inicjatywą ul. Lecha Kaczyńskiego". "Najbliższa sesja to absolutoryjna. Uchwała wejdzie pod obrady na pierwszej sierpniowej sesji. Z szacunku do radnych nie będziemy procedować w nocy" – napisała Gałecka na swoim koncie na Twitterze.

"Jednak czas przyjęcia wniosku pod obrady wyznacza, oczywiście, przewodniczący Rady. Ostateczna decyzja ws. nazwy należy do radnych" - podkreśliła Gałecka w kolejnym wpisie.

da2t63g

Od listopada 2017 roku do lutego 2019 aleja Armii Ludowej nosiła już nazwę Lecha Kaczyńskiego, po zarządzeniu wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery, w związku z ustawą dekomunizacyjną. Sądy administracyjne uchyliły jednak zarządzenie wojewody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

da2t63g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da2t63g
Więcej tematów