Trwa ładowanie...

Rada Warszawy planuje likwidację 21 szkół

Zmiany te związane są ze zmianami w strukturze szkolnictwa ponadgimnazjalnego

Rada Warszawy planuje likwidację 21 szkół
djgl4ca
djgl4ca

Rada Warszawy podjęła w czwartek uchwały o zamiarze likwidacji 21 szkół i przekształceniu jednej. Chodzi przede wszystkim o licea profilowane oraz licea i technika uzupełniające. Część szkół zostanie zlikwidowana 31 sierpnia 2013 r., a część - rok później.

Wczorajsza sesja Rady Warszawy była drugą w tym roku, podczas której podjęto uchwały intencyjne w sprawie szkół. W styczniu Rada podjęła uchwały ws. zamiaru likwidacji 22 szkół i przekształceniu trzech; wówczas również chodziło przede wszystkim o licea profilowane oraz licea i technika uzupełniające.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty z 2011 r. licea profilowane przestaną w ogóle istnieć do 1 września 2014 r. Od września 2012 r. trwa systematyczne ich wygaszanie, czyli nie przeprowadza się naboru do pierwszych klas. Na mocy ustawy likwidowane są też licea uzupełniające i technika uzupełniające dla młodzieży i dorosłych. Niektóre szkoły przekształcone zostaną w licea ogólnokształcące dla dorosłych.

Uczniowie i rodzice czują się oszukani. Najwięcej emocji wywołał projekt uchwały w sprawie zmiany siedziby Zespołu Szkół 28 na Mokotowie, w skład którego wchodzi Technikum Elektryczne nr 2 oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 61 i Szkoła Policealna nr 39. Przeniesiony ma zostać do Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych na Żoliborzu, gdzie uczy się już ponad 800 uczniów. To oznacza de facto likwidację mokotowskiej placówki edukacyjnej. Dla wielu uczniów przeniesienie szkoły oznacza znaczne utrudnienia w dojazdach.

djgl4ca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djgl4ca
Więcej tematów