Trwa ładowanie...

Przebudowa Ronda Czterdziestolatka i Al. Jana Pawła II. W przetargu cztery firmy

ZDM otworzył oferty w przetargu na przebudowę Ronda Czterdziestolatka oraz Al. Jana Pawła II. Do przetargu zgłosiły się cztery firmy. Proponowane koszty inwestycji wynoszą między 18 a 23 mln zł.

Przebudowa Ronda Czterdziestolatka i Al. Jana Pawła II. W przetargu cztery firmyŹródło: Materiały prasowe, fot: Zarząd Dróg Miejskich
dwolkhm
dwolkhm

Al. Jana Pawła II będzie kompleksowo zmodernizowana. Ulica będzie odnowiona między rondem ONZ a ul. Nowogrodzką, wraz z rondem Czterdziestolatka. Inwestycja obejmuje budowę przejść naziemnych dla pieszych na rondzie Czterdziestolatka.

Warszawa. Ulica będzie reprezentacyjna

W Al. Jana Pawła II po przebudowie pojawi się ścieżka rowerowa, nowe chodniki i szpalery drzew. Ulica stanie się bardziej reprezentacyjna. Jej wygląd będzie pasował do lokalizacji w centrum stolicy.

Jezdnie zostaną wyremontowane i przebudowane, tak aby był jednolity przekrój całego ciągu komunikacyjnego. Obecnie w okolicach Dworca Centralnego jest pięć pasów ruchu, podczas gdy na dalszym odcinku są tylko trzy pasy.

Dzięki ujednoliceniu szerokości jezdni będzie wygospodarowane miejsce dla pieszych, rowerzystów, zieleni miejskiej oraz parkujących samochodów, w tym dostawczych.

dwolkhm

Dzięki zmianom poprawi się bezpieczeństwo. Jednocześnie zostanie zachowana dotychczasowa przepustowość .

Odpoczynek w zieleni

Po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i chodniki. Zostaną wybudowane zatoki postojowe. Ulica zostanie obsadzona szpalerami drzew. Pojawi się ponad 5 tysięcy nowych krzewów, żywopłotów oraz bylin. Zasadzone zostaną nowe trawniki. Po wschodniej stronie alei, przy skrzyżowaniu z ul. Złotą powstanie skwer. W sumie ustawionych zostanie 35 nowych ławek.

Zobacz także: Budowa CPK i kontrowersyjny projekt kolejowy. "Powinni to lepiej narysować"

Jeden z głównych punktów Warszawy

Duże zmiany czekają Rondo Czterdziestolatka. Rondo znajduje się przy Dworcu Centralnym, na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z Al. Jana Pawła II. To jeden z najbardziej ruchliwych punktów w Warszawie.

dwolkhm

Wybudowane zostaną naziemne przejścia dla pieszych po północnej stronie ronda, przy przystankach tramwajowych oraz po stronie zachodniej, wraz z przejazdem rowerowym.

Zmiany powstają z myślą, aby ułatwić pieszym, w tym podróżnym z bagażami, wygodne przejście na Dworzec Centralny i do przystanków tramwajowych.

Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy powstaną również na ul. Nowogrodzkiej. Połączą dwie części ulicy przedzielone dotychczas ruchliwą arterią.

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy. Zgodnie z ofertami koszty inwestycji wynoszą od 18 do 23 mln zł brutto. Zarząd Dróg Miejskich będzie analizował oferty. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, prace powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dwolkhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwolkhm
Więcej tematów