Trwa ładowanie...

Protesty przed Sejmem. Zwolennicy PiS organizują wiec poparcia dla rządu

Spontaniczna akcja na Wiejskiej.

Protesty przed Sejmem. Zwolennicy PiS organizują wiec poparcia dla rządu
d3upzw8
d3upzw8

Od prawie tygodnia w Warszawie odbywają się liczne protesty w związku z planowanymi zmianami w polskim sądownictwie. Jednak w czwartek przed Sejmem oprócz przeciwników kontrowersyjnej reformy spotkają sie również zwolennicy rządu. "Wyraźmy poparcie - spontanicznie" - zachęcają.

To już kolejny dzień manifestacji w stolicy. Stałymi punktami na mapie zgromadzeń są albo Sejm albo Pałac Prezydencki, gdzie organizowane są słynne już "Łańcuchy Światła" .Tysiące ludzi wychodzi na ulice, by zasygnalizować swój sprzeciw wobec planowanych zmian w polskim sądownictwie, które zakładają m.in. zwiększenie uprawnień ministra sprawiedliwości przy powoływaniu i odwoływaniu prezesów sądów.

Nie inaczej będzie też dziś. Na czwartek planowane są manifestacje przy ulicy Wiejskiej, na Krakowskim Przedmieściu oraz na placu Zamkowym. Jednak to nie wszystko - swoją obecność przed Sejmem deklarują również zwolennicy rządu.

"Prawi! W czwartek o 19-tej na rogu Wiejskiej i Senackiej wyraźmy poparcie dla Rządu - spontaniczne" - zachęcają pomysłodawcy wiecu w internecie.

WawaLove.pl skontaktowała się z biurem prasowym Prawa i Sprawiedliwości, by potwierdzić tę informację. - Nic nie wiemy o takich planach - usłyszeliśmy od reprezentantów partii.

d3upzw8
d3upzw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3upzw8
Więcej tematów