Trwa ładowanie...

Protest przed Kancelarią Premiera. Utrudnienia w ruchu

Protest zorganizowano z okazji przypadającego we wtorek Światowego Dnia Zdrowia

Protest przed Kancelarią Premiera. Utrudnienia w ruchu
d22n2v9
d22n2v9

Przed kancelarią premiera w Warszawie protestować będą pracownicy służby zdrowia i pacjenci. Demonstrację organizuje Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność". W rejonie protestów należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

Manifestacja rozpocznie się w samo południe. Sprzed budynku Kancelarii mieszczącej się przy Al. Ujazdowskich 1 jej uczestnicy - lekarze, pielęgniarki, salowe, radiolodzy, ratownicy medyczni i przedstawiciele innych medycznych grup zawodowych, a także pacjenci - przejdą pod Belweder (ul. Belwederska 54/56). Nie jest to długi odcinek, ale dziś w południe należy liczyć się z utrudnieniami.

Związkowcy tłumaczą, że protest, zorganizowany nieprzypadkowo (dziś jest Światowy Dzień Zdrowia) to podsumowanie skutków polityki zdrowotnej, prowadzonej przez rządzących. Związkowcy twierdzą m.in., że rząd "nie zrealizował żadnej z obietnic składanych pacjentom i pracownikom służby zdrowia od 2007 roku". Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu zarzucają zaś, że "nie dotrzymuje obietnic dotyczących polityki społecznej" oraz że bez słowa sprzeciwu podpisuje antyspołeczne - zdaniem związkowców - ustawy.

- Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji – zwłaszcza tych, którzy są niezadowoleni z funkcjonowania polskiej opieki zdrowotnej i społecznej - informują Związkowcy. - To właśnie dziś premierem jest Ewa Kopacz, która jako minister zdrowia zrujnowała system opieki zdrowotnej, a dziś, jako premier rządu próbuje odsunąć od siebie wszelką odpowiedzialność - dodają.

d22n2v9
d22n2v9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22n2v9
Więcej tematów