Trwa ładowanie...

Proboszczem na Tarchominie był ksiądz skazany za molestowanie!

Opiekował się ministrantami! Kuria wiedziała o tym od co najmniej dwóch lat!

Proboszczem na Tarchominie był ksiądz skazany za molestowanie!
d1gti4p
d1gti4p

Do przedwczoraj (środa) proboszczem jeden z Tarchomińskich parafii był skazany za molestowanie ksiądz Grzegorz K. Do jego obowiązków należała m.in. opieka nad ministrantami. Tę informację usłyszeliśmy wczoraj wieczorem w programie "Czarno na białym".

Sprawa księdza Grzegorza sięga roku 2011, gdy do jednego z psychologów zgłosił się mężczyzna molestowany przez duchownego w dzieciństwie. Winny pracował wówczas w jednej z otwockich parafii. W 2001 roku ów ksiądz zapraszał chłopców do siebie, pokazywał im filmy pornograficzne, upijał, a potem całował w usta i dotykał genitaliów.

Orzeczenie skazujące Grzegorza K. na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata (!) zapadło dopiero w marcu 2013 r. po przesłuchaniu osób mających wówczas kontakt z księdzem - a wiec głównie ministrantami. Świadkiem był tez ów psycholog, Marek Sułkowski, któremu zwierzył się molestowany mężczyzna.

Psycholog Marek Sułkowski poinformował o tej sprawie kurię warszawsko-praską już w 2011 roku!. Jednak ksiądz Grzegorz K. nie został odsunięty od kontaktów z dziećmi. Jak powiedziano w programie, Abp. Hoser (na zdjęciu poniżej) nie odsunął go również po marcowym wyroku sądu!

d1gti4p

Psycholog, który prowadził terapię trzech ministrantów molestowanych przez proboszcza z Tarchomina powiadomił osobiście kurię. Liczył na jakąkolwiek reakcję. Obawiał się, że zaburzenia popędowe księdza mogą występować także w innych miejscach, w których pracuje. Zgłosił się również w w stołecznej nuncjaturze. Obiecano mu zajęcie się sprawą. Bez rezultatu. W międzyczasie zgłosił się do niego kolejny, były ministrant, także w przeszłości molestowany.

Do przedwczoraj ksiądz był proboszczem w dużej parafii na Tarchominie. Miał pod opieką 32 ministrantów. Dziennikarze TVN 24 twierdzą, że odsunięto go z powodu przygotowanego przez nich programu.

Dziennikarze przez ponad miesiąc usiłowali uzyskać komentarz od przełożonego księdza Grzegorza K. - arcybiskupa Henryka Hosera, Hierarcha nie chciał rozmawiać. Kuria odmawiała skomentowania sprawy.

Na stronach parafii, w której Grzegorz K. był proboszczem, wciąż można zobaczyć go podczas zajęć z bardzo małymi dziećmi.

d1gti4p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gti4p
Więcej tematów