Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy funduje dodatkowe lekcje dla pierwszaków. "Zajęcia do wyboru"

Każda z dzielnic otrzyma na ten cel milion złotych.

Prezydent Warszawy funduje dodatkowe lekcje dla pierwszaków. "Zajęcia do wyboru"
d4hdpxv
d4hdpxv

Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała na swoim profilu społecznościowym, że podjęła decyzję o przyznaniu większych środków dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Będą one przeznaczone na dodatkową godzinę języka angielskiego albo innych zajęć, mających charakter rozwijający.

- Na ten cel dzielnice dostaną około 1 mln zł. Od września, dzieci w pierwszych klasach w stołecznych szkołach będą miały w tygodniu dodatkową godzinę języka angielskiego (lub innego) oraz godzinę innych zajęć rozwijających. Rodzice wybiorą je we wrześniu w porozumieniu z dyrektorem szkoły. - czytamy na profilu społecznościowym Prezydent Warszawy.

Zdecydowałam o przyznaniu 1 mln zł od września dla pierwszaków na dodatkowe 2 godziny: angielski i inne zajęcia wybrane przez rodziców.

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

d4hdpxv

Warto przypomnieć, iż od 1 kwietnia startują zapisy do klas pierwszych. W przypadku rozpoczęcia edukacji w podstawówkach należy pamiętać, że siedmiolatki idą do szkoły obowiązkowo. Co do sześciolatków, to decyzja w tej sprawie należy już do rodziców. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Biura Edukacji stołecznego ratusza.

d4hdpxv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hdpxv
Więcej tematów