Trwa ładowanie...

Prezydent się wściekła: "Nie będzie opłat za mosty i tunele – PiS kłamie"

Ostatni dzień przed ciszą wyborczą i wraca temat opłat za przejazdy warszawskimi mostami i tunelami. PiS mówi, że to pomysł PO. Hanna Gronkiewicz-Waltz, że odwrotnie

Prezydent się wściekła: "Nie będzie opłat za mosty i tunele – PiS kłamie"
d1e2ta5
d1e2ta5

Ostatni dzień przed ciszą wyborczą, dwa dni przed referendum i wraca temat opłat za przejazdy warszawskimi mostami i tunelami. PiS mówi, że to pomysł PO. Hanna Gronkiewicz-Waltz , że odwrotnie. W opublikowanym przed chwilą na Facebooku emocjonalnym oświadczeniu mówi wprost, że PiS kłamie (pogrubienia pochodzą od redakcji):

Nie będzie opłat za mosty i tunele – PiS kłamie. W związku z reklamami, które w dzisiejszym wydaniu Faktu i Super Expressu zamieściło Prawo i Sprawiedliwość, raz jeszcze informuję, że nigdy nie pracowałam i nie zamierzam podjąć prac nad wprowadzeniem opłat za przejazd mostami, tunelami i inną miejską infrastrukturą. Informacja o tym, że „będą opłaty za przejazd mostami w Warszawie, jeżeli warszawiacy nie pójdą na referendum” jest kłamstwem.

Chcę też jeszcze raz podkreślić, że zapis w „Strategii zrównoważonego rozwoju systemu transportowego w Warszawie”, na który powołuje się PiS - co ciekawe - powstał za czasów rządu PiS w Warszawie. Jak powiedział wczoraj Kazimierz Marcinkiewicz, który w 2006 roku był komisarzem w stolicy mianowanym przez ówczesnego Premiera Jarosława Kaczyńskiego: „Zespół, który przygotował tę strategię, został powołany jeszcze przez ś.p. Lecha Kaczyńskiego”. Pomysł wprowadzenia opłat za mosty i tunele powstał więc jeszcze za czasów rządu Pis, a ja nie mam zamiaru go realizować!

Więcej na temat pomysłu wprowadzenia opłat za korzystanie z mostów i tuneli w Warszawie pisaliśmy TUTAJ . Okazuje się, że pomysł może wejść w życie, ale najwcześniej za 10 lat.

d1e2ta5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e2ta5
Więcej tematów