Trwa ładowanie...

Poznaj klimat powojennej Warszawy podczas gry miejskiej

Gra miejska "Ucho od śledzia"

Poznaj klimat powojennej Warszawy podczas gry miejskiej
d39ebfn
d39ebfn

Macie ochotę poczuć atmosferę powojennej Warszawy i dowiedzieć się jak jej młodzi mieszkańcy spędzali swój czas wolny? A może chcecie zobaczyć zapomniane staromiejskie zakątki? Jeśli tak, weźcie udział w ciekawej grze terenowej, która przybliży Wam klimat miasta lat 50.

Wydarzenie jest związane z obchodzoną w 2014 roku 110 rocznicą urodzin Hanny Ożogowskiej, która jest autorką wielu popularnych książek dla dzieci i młodzieży. Gra jest oparta na fabule powieści „Ucho od śledziaz 1964 roku, znajdującej się na prestiżowej Liście Honorowej im. Christiana Andersena. Autorka miała niezwykły zmysł obserwacji i zapełniła swoją książkę realistycznymi opisami powojennych domów i detalami z życia ich mieszkańców.

d39ebfn

* Gra miejska odbędzie się w sobotę 31 maja 2014 roku.* Zgłaszać mogą się zarówno całe grupy, jak i pojedyncze osoby – towarzystwo zawsze się znajdzie! Do udziału szczególnie zaprasza się dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat wraz z opiekunami.

W czasie gry uczestnicy poznają miejsca i bohaterów książki, zdobędą umiejętności pracy w zespole oraz zapoznają się z elementami historii dotyczącej odbudowy Starówki po zniszczeniach wojennych.

Udział jest bezpłatny.

Uczestnicy gry będą podzieleni na 5-osobowe zespoły. Każdy zespół dostanie instrukcję wraz z mapą terenu i zaznaczonymi stanowiskami. Na każdym punkcie będzie na nich czekać doświadczony przewodnik z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, który opowie o miejscu, do którego dotarli, i przekaże zadanie do wykonania związane z treścią książki. Grupy będą miały przy sobie kartę oceny, na której za wykonane zadanie otrzymują punkty. Po zakończeniu gry uczestnicy podsumowują swoje punkty, otrzymają dyplomy, znaczki oraz - najlepsze grupy - nagrody książkowe w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.**

UWAGA: Przed starem warto przeczytać książkę „Ucho od śledzia”, ale jej znajomość nie jest obowiązkowa.

Start gry: 31 maja, godz. 11:00, 11:30

d39ebfn

Adres: siedziba Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, plac Zamkowy 10

Teren gry: Stare i Nowe Miasto

Orientacyjny czas gry: 1.5 – 2 godz.

*Zapisy: Zgłoszenia należy wysyłać na adres: uchoodsledzia@tpw.org.pl do dnia 26 maja 2014. *
Mail powinien zawierać imiona i nazwiska graczy, ich wiek oraz dane kontaktowe zespołu - e-mail do jednego z uczestników. Ilość zespołów jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

d39ebfn

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

d39ebfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ebfn
Więcej tematów