Trwa ładowanie...

Powstanie przystanek kolejowy Warszawa Wiatraczna. Lepszy dostęp do kolei

Mieszkańcy Pragi Południe zyskają lepszy dojazd do centrum Warszawy.

Powstanie przystanek kolejowy Warszawa Wiatraczna. Lepszy dostęp do kolei
d2q2oz5
d2q2oz5

W ramach przebudowy linii kolejowej z Warszawy do Otwocka powstanie nowa stacja na Pradze Południe. Pasażerowie będą mogli skorzystać z przystanku Warszawa Wiatraczna.

O planowanej inwestycji poinformował portal transport-publiczny.pl. Według ustaleń portalu, w założeniach na modernizację odcinka z Warszawy Wschodniej do Otwocka przewidziano realizację nowego przystanku w pobliżu ul. Wiatracznej . Miałby się on składać z pojedynczego peronu, który ma powstać po wschodniej stronie drogi w pobliżu ul. Makowskiej.

Na przystanku miałyby stanąć dwie wiaty stalowe o formie architektonicznej nawiązującej do zabytkowych wiat na linii otwockiej.

W ramach prac zapowiedziano również budowę trzeciego toru do Otwocka . Takie rozwiązanie znacznie usprawniłoby ruch na tej kolejowej trasie, którą codziennie pokonuje kilkadziesiąt pociagów.

d2q2oz5

Obecnie PKP PLK rozpisały przetarg na opracowanie dokumentacji przetargowej. Projektanci mają także przeanalizować możliwość maksymalnego przesunięcia peronu stacji Wawer w kierunku wiaduktu w ciągu ul. Płowieckiej. Dzięki temu pasażerowie zyskaliby łatwiejsze przesiadki do autobusów jadących w stronę centrum i Starej Miłosnej.

Realizacja prac przewidziana jest na lata 2020-2022.

Źródło: transport-publiczny.pl/Wawalove.pl

d2q2oz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q2oz5
Więcej tematów