RegionalneWarszawaPowitanie Słońca - azjatycki piknik na Bemowie

Powitanie Słońca - azjatycki piknik na Bemowie

Niedzielny relaks w azjatyckim stylu!

Powitanie Słońca - azjatycki piknik na Bemowie

Azjatycki piknik "Powitanie Słońca" w najbliższą niedzielę na Bemowie. Start o 11:00 w parku Górczewska na trawniku przy Amfiteatrze Bemowo. Od 12:00 do 16:00 będziemy mogli uczestniczyć w tworzeniu i puszczaniu latawców, nauce zakładania strojów indyjskich, warsztatach origami czy orientalnych warsztatach językowych. Zobaczymy także Teatrzyk Kamishibai. Wstęp wolny.

Ale to nie wszystkie atrakcje. W programie znajdziemy także:
Jogę 11:00 – 12:30
Wing Tsun Kung Fu 12:30 – 13:30
YIQUAN 13:30 – 15:00
Taijiquan 14:30 – 15:30
Krykiet i inne gry popularne w Azji

Warsztaty Plastyczne
W Japonii wykonuje się latawce w kształcie karpi (jap. koinobori). Latawce te wyrażają życzenia siły, odwagi i zdrowia dla dzieci. Zapraszamy na zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o Japonii, a także zrobią własne koinobori.
Origami – sztuka składania papieru, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.
Kobiety w Indiach noszą sari, często kolorowe i bogato zdobione. Spróbujemy je założyć. Chłopcy będą mogli spróbować ubrać się w lungi. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jak zmienia się moda w Indiach oraz ozdobią, specjalnymi drewnianymi, indyjskimi stemplami kawałki materiału.

Teatrzyk Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. – prowadzi Agnieszka Łochowska Kuś

Gry japońskie, te planszowe i ruchowe – Stowarzyszenie Klub Japoński
Uczestnicy przeniosą się podczas zajęć w fascynujący świat gier i zabaw japońskich. Pod czujnym okiem prowadzącego nauczą się grać w tradycyjną grę GO, dobutsu shogi (shogi ze zwierzatkami), sprawdzą swoją zręczność na Kendamie i mikado (bierki japonskie dlug. 75 cm).

Zajęcia jogi z Joga Studio Grzegorza Nieściera
Zapraszamy do wspólnego ćwiczenia jogi osoby początkujące jak i zaawansowane. W trakcie godzinnych zajęć zapoznamy państwa z podstawowymi pozycjami jogi w oparciu o metodę Iyengara. Spróbujemy również wykonać wspólnie cykl Suryanamaskara, czyli Powitanie Słońca.
Dzieci będą mogły uczestniczyć w półgodzinnych zajęciach jogi prowadzonych w formie zabawy.
Ćwiczymy na trawie, można przynieść matę lub koc.
Prowadzą dyplomowani nauczyciele jogi Iyengara z wieloletnim doświadczeniem, instruktorzy rekreacji ruchowej.

Pokaz i Warsztaty Wing Tsun Kung Fu
Wing Tsun Kung Fu (czyt. wing czun) to chińska sztuka walki stworzona ponad 300 lat temu przez mniszkę z klasztoru Shaolin. System ten wyróżnia prostota oraz jednoczesność obrony i ataku. W odróżnieniu od innych stylów kung fu naśladujących zachowania zwierząt w Wing Tsun nie ma zamaszystych ruchów ani akrobatycznych pozycji. Dzięki zrozumieniu zasad działania ludzkiego ciała oraz wykorzystaniu praw fizyki Wing Tsun Kung Fu pozwala wykorzystać siłę atakującego przeciw niemu samemu.

YIQUAN
Yiquan, to nietypowa sztuka walki, w której główny nacisk kładzie się na wykorzystanie wyobraźni i doskonalenie percepcji, by poprawić koordynację umysł-ciało. Trening może służyć dbaniu o samopoczucie i zdrowie, uzyskiwaniu satysfakcji z ciekawej nauki, a także doskonaleniu umiejętności samoobrony. Uzyskiwane umiejętności i atrybuty: poprawa zręczności, efektywności posługiwania się ciałem, rozwój wyobraźni, wrażliwości sytuacyjnej - łatwo można przenosić na różne dziedziny życia, dyscypliny sportu, umiejętności niezbędne w pracy.

* Taiji Chen*
W stylu taijiquan (tai chi chuan) ogromnie istotną kwestią jest osiąganie głębokiej, pierwotnej równowagi psychofizycznej. Dąży się do niej poprzez łączenie ruchów wushu z zasadami ruchu wewnętrznej energii qi (chi). Można powiedzieć, że taijiquan (tai chi chuan) jest jednocześnie rodzajem qigong (ćwiczeniem zdrowotnym).

Krykiet
Bardzo popularny sport w byłych brytyjskich koloniach w Azji

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
jogaazjaorigami

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)