Trwa ładowanie...

Potrącenie na przejściu 7-latka nic nie znaczy? ZDM nie założy sygnalizacji

Mieszkańcy od dawna domagają się poprawienia bezpieczeństwa wokół przejścia dla pieszych na Pradze.

Potrącenie na przejściu 7-latka nic nie znaczy? ZDM nie założy sygnalizacji
d3ll1mb
d3ll1mb

Liczne wypadki, protesty, happeningi i interpelacje, a nawet interwencja ministra MSWiA. Wszystko na nic, gdyż ZDM nie zamierza się ugiąć i zamontować sygnalizacji świetlnej na ul. Umińskiego.

W sprawę poprawienia bezpieczeństwa na przejściu przy Umińskiego zaangażował się sam minister Mariusz Błaszczak. Po niedawnym wypadku, w którym ciężko ranny został 7-letni Kamil ministerstwo wystosowało pismo, a policja wystąpiła do Zarządu Dróg Miejskich o zamontowanie sygnalizacji świetlnej. Zwykle taki apel jest formalnością, gdyż o interwencję proszą najwyższe służby. Jednakże tym raczej sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

- Budowa sygnalizacji świetlnej w naszej ocenie może nie przyczynić się do wyeliminowania niebezpiecznych zachowań, jako że przyczyną wypadku było wykroczenie znacznie cięższe, niż niestosowanie się do sygnałów świetlnych – informuje ZDM w piśmie przesłanym stołecznej policji.

Happening nie pomógł

Dzień po wypadku, w którym ucierpiał mały Kamil zorganizowano wyjątkowy happening. Przy głównej arterii Ursynowa stanął karawan z trumną. Z bagażnika wystawała tabliczka imitująca znak ograniczenia prędkości do 50 km/h. Obok, na ulicy leżał rower, a wokół pojazdów stali przebrani za pracowników domu pogrzebowego organizatorzy happeningu. Szokująca akcja zorganizowana przez stowarzyszenie "Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa" także nie przekonała ZDM-u.

Wielokrotnie w sprawie przejścia interweniował także Dariusz Lasocki, radny Pragi Południe. W emocjonalnym wpisie na Facebooku tak skomentował całą sytuację: - Ile jeszcze dzieci lub dorosłych musi zostać poturbowanych lub zginąć na tym i innych przejściach na Gocławiu, aby Zarząd Dróg Miejskich (mający służebną rolę wobec mieszkańców Warszawy) zaczął działać prawidłowo w tej sprawie?

d3ll1mb

Oczekiwanie na zmiany

ZDM informuje jednak, że rozstrzygnął przetarg na modernizację przejść dla pieszych, i jedno z przewidzianych do modernizacji to właśnie przejście na ul. Umińskiego. Jednakże co się zmieni i przede wszystkim kiedy to nastąpi ZDM nie mówi.

d3ll1mb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ll1mb
Więcej tematów