Trwa ładowanie...

Potężne dotacje dla warszawskich szpitali. "Pacjenci będą lepiej obsłużeni"

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł wsparcia unijnego.

Potężne dotacje dla warszawskich szpitali. "Pacjenci będą lepiej obsłużeni"
dsg8e4s
dsg8e4s

Warszawskie Centrum Onkologii oraz Szpital Psychiatryczny przy Nowowiejskiej w Warszawie znalazły się wśród podmiotów, które otrzymają środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. We wtorek podpisano umowy w tej sprawie.

Wicemarszałek woj. mazowieckiego Wiesław Raboszuk, członek zarządu woj. mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci podpisali umowy w ramach RP WM 2014-2020. - Szczególnie ważne są te projekty w obszarze zdrowia (...), dlatego że te projekty są trudniejsze. (...) Dzięki tym projektom pacjenci będą lepiej obsłużeni - to zasada święta, ale druga, też ważna - że ułatwi to prace samym placówkom - podkreślała Lanc.

Największą kwotę dofinansowania, ponad 7,5 mln zł przyznano warszawskiemu Centrum Onkologii. Projekt przedstawiony przez szpital ma na celu rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej, w tym wprowadzenie elektronicznej dokumentacji, zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania.

Szpitalowi Psychiatrycznemu przy Nowowiejskiej przyznano natomiast ponad 1,6 mln zł na stworzenie systemu pomocy terapeutycznej on-line, który ma pomóc osobom, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z pomocy stacjonarnej.

dsg8e4s

- Mają to być usługi on-line udzielane w sferach psychologicznych, psychiatrycznych i dotyczących uzależnień. (...) To są bardzo intymne rzeczy, ludzie czasami się wstydzą przychodzić, natomiast te usługi on-line pozwolą im, na początek bez ujawniania swoich personaliów, skontaktować się ze specjalistami - mówił dyrektor szpitala przy Nowowiejskiej Andrzej Mazur.

Nie tylko Warszawa

Wśród beneficjentów znalazła się także gmina Ożarów Mazowiecki, która zostanie dofinansowana kwotą 1,5 mln zł. Projekt gminy ma na celu zinformatyzowanie usług publicznych, w tym m.in. rekrutację do szkół i przedszkoli, obsługę usług komunalnych czy kwestie związane z opłatami i podatkami. Podobny projekt zostanie również dofinansowany na kwotę ponad 5,2 mln zł w gminach Leoncin, Leszno, Pomiechówek, Stare Babice, Zakroczym.

Ostatnim z wybranych projektów jest budowa zintegrowanego systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach w powiecie legionowskim. Na kwotę 500 tys. zł zostanie dofinansowane przygotowanie i zainstalowanie 31 nowych punktów alarmowych, które będą składać się na wspomniany system w powiecie.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowany jest głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego, a województwo ma zagwarantowane w jego ramach ponad 8 mld zł wsparcia unijnego. Za wydatkowanie funduszy odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie może stanowić 80 proc. wartości całego projektu, a w 2016 r. przewidziano ponad 50 konkursów na przeszło 2,5 mld zł łącznie.

dsg8e4s
dsg8e4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsg8e4s
Więcej tematów