Trwa ładowanie...

Ponad 43 mln złotych dla WOŚP. To jeszcze nie koniec

Od niedzielnego poranka odbywały się imprezy w ramach 24. Finału pod hasłem "Mierzymy wysoko!".

Ponad 43 mln złotych dla WOŚP. To jeszcze nie koniec
d10778d
d10778d

Po północy na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pojawiło się 43 mln 463 tys. 968 zotych, które mają zostać przeznaczone dla pediatrii i seniorów. Ostateczny wynik zbiórki poznamy jednak za kilka tygodni. Ciągle bowiem można wspierać WOŚP poprzez charytatywne aukcje. Finalna kwota zebrana podczas akcji zwykle podawana jest na początku marca.

Od niedzielnego poranka odbywały się imprezy w ramach 24. Finału pod hasłem "Mierzymy wysoko!". Warszawiacy mieli okazję za darmo przejechać się kultowym, zabytkowym już autobusem oraz pobiec we wspierającej WOŚP imprezie "Policz się z cukrzycą". O godz. 20.00 w całym kraju zostało wysłane "światełko do nieba" - mieszkańcy mogli podziwiać spektakularny pokaz sztucznych ogni.

W ubiegłorocznym Finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 53 mln złotych. Do przekroczenia tej kwoty potrzebne jest jeszcze około 10 mln złotych. Akcję wciąż można wspierać na aukcjach internetowych. najwyżej licytowane do tej pory są: wspólny trening z piłkarzami polskiej reprezentacji (cena ponad 50 tys. zł) i wyjazd na pokaz Anthonego Vaccarello od Anji Rubik (ponad 22 tys. zł). Licytowane są też przedmioty podarowane przez prezydentów Polski. Narty ofiarowane przez prezydenta Andrzeja Dudę wieczorem osiągnęły cenę ponad 12 tys. zł.

d10778d
d10778d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10778d
Więcej tematów