Trwa ładowanie...

Pomaluj światłem na Krakowskim Przedmieściu!

Akcja w piątek 11 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu, obok Pomnika Kopernika w godzinach 20.00-22.00

Pomaluj światłem na Krakowskim Przedmieściu!
d4irtu5
d4irtu5

Dziś (piątek) na Krakowskim Przedmieściuodbędzie się akcja, mająca zwrócić uwagę na brak dostępu do energii elektrycznej w szkołach w Etiopii. Pracownicy i wolontariusze Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) wraz z aktorką Agnieszką Więdłochą* będą zachęcać warszawiaków do zabawy fotograficznej z wykorzystaniem techniki malowania światłem.*

Brak światła jest jednym z głównych powodów obniżenia szans edukacyjnych młodych mieszkańców Etiopii. Pracujące w ciągu dnia dzieci, na naukę znajdują czas dopiero wieczorem. Wtedy z kolei nie mają dostępu do oświetlonych pomieszczeń, w których mogłyby zdobywać wiedzę.

PCPM od roku 2011 realizuje w Afryce projekty oświetleniowe oparte na energii słonecznej. W samym 2013 roku dzięki wsparciu MSZ i programowi “Polska Pomoc”, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zapewniło dostęp do światła zasilanego energią słoneczną już ponad 80 szkołom podstawowym położonym na pasterskich terenach Etiopii. Do szkół, którym pomogło PCPM uczęszcza ponad 20 tysięcy dzieci.

d4irtu5

Na spotkanie z PCPM i aktorką zapraszamy w piątek 11 kwietnia na Krakowskie Przedmieście (obok Pomnika Kopernika ) w godzinach 20.00-22.00.

*Można także wziąć udział w konkursie fotograficznym: *Zrób zdjęcie malowane światłem i zdobądź nagrody! Szczegóły na: www.pcpm.org.pl . Konkurs trwa do 30 kwietnia 2014.

d4irtu5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4irtu5
Więcej tematów