Trwa ładowanie...

Policjanci zlikwidowali trzy linie do produkcji amfetaminy [WIDEO]

Z zabezpieczonych półproduktów można było wytworzyć 65 kg narkotyku do sprzedaży hurtowej

Policjanci zlikwidowali trzy linie do produkcji amfetaminy [WIDEO]
d26sc0l
d26sc0l

Stołeczni policjanci zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnię substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. półprodukty służące do produkcji narkotyków , z których można było wytworzyć około 65 kg amfetaminy. W ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj mężczyźni podejrzewani o produkcję tych substancji.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową wspólnie z kolegami z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców wpadli na trop mężczyzn najprawdopodobniej zajmujących się produkcją amfetaminy na dużą skalę. Z informacji, jakimi dysponowali, wynikało, że na terenie posesji znajdującej się w jednej z miejscowości w gminie Wieliszew może działać nielegalna wytwórnia substancji psychotropowych.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli trzy działające linie do produkcji środków odurzających oraz półprodukty służące do produkcji narkotyków, z których można by wyprodukować około 65 kg amfetaminy przeznaczonej do sprzedaży hurtowej.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Warszawy, w wieku 28 i 57 lat. Obaj podejrzewani są o usiłowanie produkcji znacznej ilości substancji psychotropowych.

d26sc0l

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z art. 53 §1 i 2 oraz art. 54 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co może im grozić do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec obu zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. 28-latek był już w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych aresztowań. Na wideo możecie zobaczyć, jak wygląda "linia produkcyjna" amfetaminy.

d26sc0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26sc0l
Więcej tematów