Trwa ładowanie...

Policja zatrzymała "Tulipana"

Piotr Sz. namawiał kobiety, z którymi się spotykał, do pożyczenia pieniędzy oraz „wypożyczenia” biżuterii . Kobiety straciły łącznie ponad 100 tysięcy złotych.

Policja zatrzymała "Tulipana"
d72rl6a
d72rl6a

Na początku tego roku mokotowscy policjanci zostali powiadomieni przez pewną kobietę o przywłaszczeniu należącej do niej biżuterii. Wartość kosztowności wyceniono na 40 tys. złotych. Okazało się, że w sprawę zamieszany jest młody mężczyzna. Namówił on kobietę, którą poznał za pośrednictwem portalu internetowego, do wypożyczenia kosztowności i obiecał jej za to pieniądze. Ze złotych łańcuszków, kolczyków i pierścionków miał został zdjęty wzór, a potem miały one wrócić do właścicielki. 21-latka zaufała mężczyźnie. Niestety kosztowności nie wróciły już do niej, a oszust przestał odbierać telefony.

Policjanci ustalili miejsce pobytu i zatrzymali Piotra Sz. w mieszkaniu na Woli. Okazało się. że 26-latek był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. Jedną ze swoich ofiar poznał w klubie na Mokotowie. Po kilku spotkaniach namówił ją do pożyczenia gotówki na wyjazd. Kobieta straciła ponad 4 tysiące złotych. W tym samym czasie spotykał się również ze swoją dawną znajomą, którą naciągnął w sumie na 60 tysięcy złotych.

Piotr Sz. odpowie za przywłaszczenie biżuterii oraz pieniędzy. Wczoraj został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy ofiarami 26-latka nie były również inne kobiety.

d72rl6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72rl6a
Więcej tematów