Trwa ładowanie...

Policja zatrzymała 39 osób. Wprowadziły do obiegu ok. 300 kg narkotyków

W akcji brało udział 400 funkcjonariuszy.

Policja zatrzymała 39 osób. Wprowadziły do obiegu ok. 300 kg narkotyków
d2mk8cj
d2mk8cj

Zarzuty dotyczące wprowadzenie do obrotu ok. 300 kg narkotyków – w tym heroiny i m.in. amfetaminy usłyszało 39 osób zatrzymanych, w tym tygodniu, przez policjantów z Wołomina na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga.

Jak poinformował w piątek rzecznik tej prokuratury Łukasz Łapczyński chodzi o śledztwo dotyczące obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. W sumie w tej sprawie, prowadzonej od grudnia 2016 r podejrzanych jest już 40 osób.

Wspólna akcja policjantów z Komendy Powiatowej w Wołominie, stołecznych antyterrorystów, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i CBŚP została przeprowadzona w środę. Brało w niej udział w sumie 400 funkcjonariuszy, a w czynności procesowe – m.in. przesłuchania zatrzymanych, przedstawianie zarzutów zaangażowani byli – jak przyznał Łapczyński - wszyscy prokuratorzy Wydziału Śledczego praskiej prokuratury okręgowej.

- Zatrzymano 39 osób, w wieku od 24 do 60 lat – powiedział prokurator.

Jak wynika z ustaleń śledczych podejrzani mieli począwszy od 2009 r. do stycznia 2017 r. wprowadzić do obrotu ok. 300 kilogramów narkotyków i substancji psychotropowych, takich jak heroina, amfetamina, mefedron oraz marihuana.

d2mk8cj

- Przedstawiono im łącznie kilkadziesiąt zarzutów m.in. z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także dotyczących nielegalnego posiadania broni i amunicji – dodał Łapczyński. 35 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Ponieważ większość z podejrzanych w tej sprawie ma już na swoim koncie kary za przestępstwa związane z obrotem narkotykami, ale także za rozboje, kradzieże z włamaniem, czy oszustwa, grozi im nawet do 15 lat więzienia.

Jak nieoficjalnie przyznają śledczy, w sprawie zatrzymani zostali zarówno dealerzy jak i hurtownicy, u których zaopatrywali się w narkotyki. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło: (PAP)

d2mk8cj

Oprac. Karolina Pietrzak

d2mk8cj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mk8cj
Więcej tematów