Trwa ładowanie...

Policja informuje o początku akcji "Znicz". Wzmożone kontrole

Od 29 października policjanci w ramach akcji "Znicz" będą czuwać nad bezpieczeństwem. Do 2 listopada na drogach będzie więcej patroli, co za tym idzie, również więcej kontroli.

Policja informuje o początku akcji "Znicz" Policja informuje o początku akcji "Znicz"
dw38qhy
dw38qhy

Jak poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, w okresie Wszystkich Świętych wiele osób wykorzysta przedłużony weekend na odwiedzanie grobów swoich bliskich oraz spotkanie się z rodziną.

Wskazał, że od piątku rozpoczyna się akcja "Znicz", podczas której policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. - Na drogi wyjedzie więcej patroli, co też przełoży się na częstsze kontrole - zapowiedział.

- W szczególności policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów - tłumaczył.

"Okropny pomysł". Były premier ocenił plan Kaczyńskiego

- Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę. Stosowanie się do poleceń i wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach - zaznaczył.

dw38qhy

Komisarz Robert Opas powiedział, że w piątek zainaugurowana zostanie akcja informacyjno-edukacyjna "Nie Zabijaj!", która ma na celu uświadomić uczestnikom ruchu, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za bezpieczeństwo. - Akcja jest apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i postępowanie w sposób, który nie powoduje zagrożenia zdrowia i życia innych użytkowników drogi - podkreślił.

- Działania "Znicz" oraz akcja informacyjno edukacyjna "Nie Zabijaj!" wspierane będą emisją spotu na ekranach firmy Screen Network S.A., rozlokowanych na terenie całego kraju - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dw38qhy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw38qhy
Więcej tematów