Trwa ładowanie...

Polacy zabrali głos. Nowy sondaż w sprawie powstania pomnika Lecha Kaczyśkiego

Wyniki były jednoznaczne.

Polacy zabrali głos. Nowy sondaż w sprawie powstania pomnika Lecha Kaczyśkiego
d2zjmrr
d2zjmrr

Ponad 60 proc. Polaków nie chce budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu - tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla SE.pl i Nowa TV.

Wśród pytanych 1099 Polaków aż 67 procent z nich stwierdziło, że nie chce, aby pomnik byłego prezydenta stanął na Krakowskim Przedmieściu. Z kolei 15 procent respodentów podoba się taki pomysł.

Dla politologa prof. Rafała Chwedoruka wynik nie jest zaskakujący. - Moim zdaniem PiS popełnia błąd, bo powinien najpierw umacniać ten mit czy legendę Lecha Kaczyńskiego, a dopiero później dążyć do jego upamiętniania. Robią natomiast odwrotnie – ocenia w rozmowie z se.pl. Według niego, Polacy są zmęczeni wykorzystywaniem tragedii do sporów politycznych, co także mogło mieć wpływ na ankietę.

Z politologiem nie zgadza się z kolei posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. - Nie wierzę w taki wynik, bo Prawo i Sprawiedliwość ma zbyt duże poparcie, które jest wyrażane także dla samego prezesa Kaczyńskiego, więc w ślad za tym szło by również poparcie dla pomnika – twierdzi i dodaje, że "pytanie jest zbyt ogólnie sformułowane".

Źródło: se.pl

d2zjmrr

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

*Przeczytajcie również: Poznańska 14 i pierwsza nieruchomość z lokatorami. Posiedzenie komisji weryfikacyjnej *

d2zjmrr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zjmrr
Więcej tematów