Trwa ładowanie...

Podawał się za dziennikarza i... wyłudzał pieniądze!

Tani szantażysta został ujęty na gorącym uczynku... (wideo)

Podawał się za dziennikarza i... wyłudzał pieniądze!
d1aeexp
d1aeexp

Wiadomo, że oszukał, co najmniej dwie osoby. W obu przypadkach działał tak samo. Informował, że jest dziennikarzem śledczym znanej telewizji i przed chwilą nakręcił ukrytą kamerą sprzedaż alkoholu osobie nieletniej. Odstąpi od wyemitowania reportażu, jeżeli właściciel sklepu zapłaci mu określoną kwotę. 33-letni Tomasz M. wpadł w zorganizowaną przez policjantów z Woli zasadzkę, gdy przyszedł po kolejne pieniądze.

Za każdym razem działał podobnie -* nagrywał ukrytą kamerą sprzedaż alkoholu podstawionemu przez niego mężczyźnie. Następnie przedstawiając się, jako dziennikarz śledczy informował, że nakręcony materiał wyemituje w telewizji*. Odstąpi od jego publikacji w przypadku, kiedy właściciel sklepu zapłaci mu 5 tysięcy złotych. Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że w jego placówce doszło do sprzedaży alkoholu 17-latkowi zgodził się zapłacić żądaną kwotę, bojąc się utraty koncesji. Wypłacił mężczyźnie część gotówki, a na kolejną ratę umówił się następnego dnia. Pokrzywdzonemu ta sytuacja wydał się podejrzana i o wszystkim zawiadomił policję.

Sprzedawca był gotów przyznać się do winy i ponieść konsekwencje.

W czasie rozmowy z pokrzywdzonym policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się „dziennikarzowi”. Zorganizowali zasadzkę w miejscu, gdzie miało dojść do przekazania kolejnych pieniędzy. W ręce funkcjonariuszy wpadł 33-letni Tomasz M. oraz 17-letni Rafał G. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Jak ustalili policjanci, mężczyźni w ten sam sposób usiłowali wyłudzić pieniądze jeszcze od innego właściciela sklepu.

d1aeexp

Tomasz M. i Rafał G. usłyszeli po dwa zarzuty oszustwa. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Śledczy sprawdzają teraz czy mężczyźni nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw.

Jednocześnie będą prowadzić czynności w sprawie sprzedaży alkoholu nieletnim...

d1aeexp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1aeexp
Więcej tematów