Trwa ładowanie...

Pociągi z Warszawy nie kursują, drugi dzień wielkiego remontu. Relacja naszej reporterki

Szacuje się, że utrudnienia dotkną ok. ćwierć miliona pasażerów.

Pociągi z Warszawy nie kursują, drugi dzień wielkiego remontu. Relacja naszej reporterki
d1yj2nw
d1yj2nw

W niedzielę rozpoczął się "komunikacyjny horror" dla tysięcy osób, które mieszkają w zasięgu linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki-Warszawa Włochy. Przez rok nie będą jeździć tu pociągi, tylko komunikacja zastępcza. Nasza reporterka pojechała sprawdzić, jak wygląda sytuacja pasażerów na Dworcu Zachodnim. Zobaczcie jej relację.

Modernizacja tego odcinka podmiejskiej linii kolejowej wymagała wprowadzenia dużych zmian w komunikacji, które zaczęły obowiązywać od 3 września. Wymienione zostaną 22 km sieci trakcyjnej i 22 km linii kolejowej. Powstanie też nowy przystanek Parzniew, tunel drogowy w Pruszkowie i dwa przejścia podziemne.

Pasażerowie podróżujący z Milanówka, Brwinowa, Piastowa i Pruszkowa muszą przesiąść się do komunikacji zastępczej. Szacuje się, że utrudnienia dotkną ok. ćwierć miliona pasażerów. Więcej o zmianach na tym odcinku przeczytacie tutaj.

- Rok na remont to bardzo długo - komentuje jeden z pasażerów.

* *- Ludzie są zdezorientowani, nie wiedzą skąd mają odjeżdżać. Mam pełne ręce roboty - komentuje informator udzielający odpowiedzi na pytania o zmianach komunikacyjnych.

d1yj2nw

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczytajcie również: Kabaty: potrąciła dziecko i uciekła z miejsca wypadku. Mieszkańcy szukają pirata drogowego *

d1yj2nw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yj2nw
Więcej tematów