Plac Kercelak powstanie na "serku wolskim"
Plac Kercelak, bo taką nazwę przyjmie skwer, znajdzie się przy rondzie Kercelak od strony „serka wolskiego”.
Na przeznaczonym pod biurową zabudowę „serku wolskim” znajdzie się miejsce na otwartą przestrzeń dla mieszkańców. Na rogu ul. Okopowej i al. Solidarności powstanie skwer, gdzie tego lata ruszą cykliczne wydarzenia kulturalne.
Plac Kercelak, bo taką nazwę przyjmie skwer, znajdzie się przy rondzie Kercelak od strony „serka wolskiego”. W przyszłości stanie tu kompleks trzech budynków ze 130-metrowym wieżowcem przy ul. Okopowej, pomiędzy ul. Wolską i al. Solidarności. Wspólna, urządzona przestrzeń powstaje z inicjatywy Dzielnicy, Fundacji na Miejscu i firmy Skanska, inwestora biurowców zaplanowanych na serku.
– Zapraszamy do współtworzenia działań przy skwerze i zgłaszania uwag na temat polepszenia okolicy. Wykorzystując historię lokalną, chcemy stworzyć kulturalną enklawę, która zintegruje starszych i młodszych mieszkańców wokół wspólnych pomysłów – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.
Skwer będzie zagospodarowany meblami miejskimi zaprojektowanymi przez pracownię architektoniczno-urbanistyczną Budcud, a pierwszym wydarzeniem będzie wystawa pomysłów na przyjazne zagospodarowanie wolskiego city – ulicy Towarowej.
Konsultacje społeczne
Jednocześnie trwają działania na rzecz poprawy jakości przestrzeni w rejonie ulic Wolskiej, Młynarskiej i al. Solidarności. "Fundacja Na Miejscu", odpowiedzialna za animowanie życia sąsiedzkiego na placu przy ul. Krochmalnej 3, pyta mieszkańców, przedsiębiorców i lokalne instytucje o potrzeby, historie związane z miejscem i pomysły na działania plenerowe w lecie. Badaczy Fundacji można było spotkać w kwietniu przy Wolskiej.
– Z rozmów z mieszkańcami wynika, że brakuje tu miejsca spotkań, relaksu, zabawy. Mieszkańcy jeżdżą do parku Moczydło albo na Stare Miasto. Z tego względu zaprosiliśmy ich do wspólnej refleksji, planujemy program wydarzeń letnich i ulepszanie przestrzeni miejskiej – tłumaczy Marta Trakul- Masłowska, prezes zarządu Fundacji. Wyzwaniem będzie też zapewnienie łatwej dostępności dla rodziców, seniorów i osób niepełnosprawnych. – Zrobiliśmy audyty skrzyżowań i ciągów pieszych, które jasno pokazały duże wyzwania w tym obszarze, przede wszystkim przy przejściu podziemnym przy Pedecie – dodaje Marta Trakul.
W działania na skwerze można się włączyć poprzez kontakt z Fundacją Na Miejscu: wola@namiejscu.org.
Źródło: (wola.waw.pl)
Przeczytaj też: Za darmo: 18. Piknik Olimpijski w Parku Kępa Potocka