Trwa ładowanie...

Piotr Guział chce przenieść tęczę na Ursynów!

Burmistrz robi wszystko, by o nim nie zapomniano. "Ursynów jest najbardziej tolerancyjną dzielnicą Warszawy"

Piotr Guział chce przenieść tęczę na Ursynów!
d2smp86
d2smp86

Znany z ostrego języka burmistrz Ursynowa, Piotr Guział zaapelował do ministra kultury o przeniesienie tęczy z pl. Zbawiciela na Ursynów. W piśmie, jakie rozesłał do mediów, możemy przeczytać, że zwrócił się do ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego o to, by znalazł "mniej kontrowersyjną lokalizację".

Dziś, na specjalnej konferencji prasowej, Warszawska Wspólnota Samorządowa. poinformowała o swojej decyzji i liście do ministra Zdrojewskiego. Piotr Guział powiedział też dziennikarzom, że Ursynów jest najbardziej tolerancyjną dzielnicą Warszawy i dlatego tam właśnie powinna znaleźć się instalacja Julity Wójcik. Guział dodał też, że powinna ona zostać w dotychczasowych barwach. Jak pamiętamy, niedawno proponował, by teczę "przemalować" w biało-czerwone barwy.

d2smp86

Tęcza, instalacja artystki, Julity Wójcik spłonęła 11 listopada, podczas Marszu Niepodległości . Sprawcy nie tylko podpalili Tęczę na pl. Zbawiciela, ale również nie dopuścli chcących ją ugasić. Strażacy zostali obrzuceni kamieniami i flarami. Ratusz zapowiedział już, że tęcza zostanie odbudowana, w dawnych kolorach.

Czy przeniesienie tęczy na Ursynów to dobry pomysł? Jak myślicie?

d2smp86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2smp86
Więcej tematów