Trwa ładowanie...

Piknik Europejski w Warszawie. Nowe stacje metra otwarte dla zwiedzających!

Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka - to trzy nowe stacje metra, których budowa została zakończona. Ciekawi ich wyglądu mogą odwiedzić te miejsca w niedzielę 19 maja, od 11.00 do 15.00. Jednocześnie w parku "Wiecha" odbędzie się Piknik Europejski.

Piknik Europejski w Warszawie. Nowe stacje metra otwarte dla zwiedzających!Źródło: Materiały prasowe, fot: Urząd m.st. Warszawy
d1rcj6a
d1rcj6a

Prace budowlane nad stacjami zakończyły się 10 maja, kiedy to generalny wykonawca dostarczył warszawskiemu ratuszowi oficjalne zgłoszenie do odbioru końcowego. Kiedy tylko zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie, linia M2 przedłuży swój bieg od stacji Szewdzka, przez Targówek Mieszkaniowy do stacji Trocka.

Na to jednak trzeba będzie jeszcze cierpliwie poczekać. - Inwestycję czekają odbiory wewnętrzne, a także szereg odbiorów służb wojewódzkich - informują stołeczni urzędnicy. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać pierwszego przejazdu tą trasą, ratusz przygotował dzień otwarty na nowych stacjach.

- W niedzielę, 19 maja, od godz. 11.00 do 15.00 mieszkańcy będą mogli wejść na wszystkie trzy nowe stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Na każdej z nich zostanie wyznaczona trasa dzięki której goście będą mogli przejść: od wejścia jedną głowicą stacji, przez poziom -1 na peron, a następnie wyjść po drugiej stronie przystanku podziemnej kolei - czytamy w komunikacie Urzędu m.st. Warszawy.

Zobacz także: Film Sekielskiego dzieli mieszkańców Grójca. „Pedofile są nie tylko w kościele”

Jest też dobra informacja dla fanów selfie. Zdjęć nie zepsuje ani kask, ani kamizelki odblaskowe, ponieważ pomieszczenia są już gotowe i czekają jedynie na wydanie dezycji o pozwoleniu na użytkowanie.

d1rcj6a

Stacja Szwedzka będzie witać gości od ul. Strzeleckiej. Wyjście z obiektu organizatorzy wydarzenia ulokowali w kierunku ul. Stalowej. Przystanek Targówek Mieszkaniowy dla zwiedzających będzie otwarty od ul. Węgrowskiej, z wyjściem od strony Ossowskiego. Stacja Trocka zaprasza chętnych od strony ul. Handlowej, z wyjściem umiejscowionym w kierunku ul. Trockiej i Askenazego.

Piknik Europejski w parku "Wiecha"

Dzień otwarty na stacjach metra to również okazja na spędzenie czasu z całą rodziną na europejskim pikniku. Odbędzie się w parku im. Stefana Wiecheckiego "Wiecha", położonego nad stacją Targówek Mieszkaniowy. Na uczestników imprezy od godz. 11:00 czekać będą atrakcje związane z Warszawą i Unią Europejską.

- Odbędą się m.in. pokazy taneczne, goście będą mieli okazję spróbować specjałów kuchni różnych krajów starego kontynentu, a pewni wiedzy o wspólnocie sprawdzą swoje siły w quizie. Największe hity europejskiej przypomni zespół Vogue Band. Piknik poprowadzi Włoch Paolo Cozza - brzmi zapowiedź na stronie ratusza.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Urząd m.st. Warszawy

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1rcj6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rcj6a
Więcej tematów