Pikieta antyaborcyjna na UW. W odpowiedzi na Dni Ateizmu
"Celem naszego protestu będzie nie tylko pokazywanie prawdy o aborcji, ale także informowanie o prześladowaniu działaczy pro-life w Polsce i na całym świecie"
27.03.2015 14:35
W najbliższą sobotę (28.03), o godzinie 9:30, Fundacja Pro – prawo do życia organizuje pikietę antyaborcyjną przed główną bramą Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. W tym samym czasie, na terenie UW odbędzie się panel na temat wolności sumienia, organizowany w związku z Dniami Ateizmu.
Przeczytajcie też: Dni Ateizmu. Wśród gości specjalnych redaktor naczelny "Charlie Hebdo"
- Celem naszego protestu będzie nie tylko pokazywanie prawdy o aborcji, ale także informowanie o prześladowaniu działaczy pro-life w Polsce i na całym świecie - mówi Wawalove.pl Jacek Januszewski - Przykładami osób szykanowanych za działalność pro-life są Mary Wagner i Linda Gibbons, które przebywają obecnie w kanadyjskich więzieniach. “Zbrodnią” Mary Wagner było rozmawianie z matkami wchodzącymi do klinik aborcyjnych, zachęcanie ich do ocalenia życia swojego dziecka i oferowanie im pomocy w jego wychowaniu. Linda Gibbons, która za swoją działalność spędziła ponad połowę z ostatnich 20 lat w więzieniach, chodziła jedynie w ciszy przed kliniką aborcyjną z tablicą z napisem: “Mamo, dlaczego?”
Jak uważają członkowie Fundacji Pro- prawo do życia, również w Polsce, działacze pro-life spotykają się z szykanami ze strony państwa. Swoją obecnością przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego chcą "przypomnieć o trwającym w Polsce i na świecie mordzie na najbardziej bezbronnych i niewinnych spośród ludzi – dzieciach nienarodzonych" oraz domagać się od uczestników i prelegentów wspomnianej konferencji stanięcia w obronie działaczy pro-life.
Dni Ateizmu 2015
Piątek 27.03
13.00 Otwarcie Dni Ateizmu
13.15 Konferencja Prasowa
14.00 Spotkanie z Gerardem Briarem, redaktorem naczelnym "Charlie Hebdo”
15.30- 17.00 Panel „Fundamentalizm religijny a demokracja”: Dorota Wójcik (Fundacja „Wolność od religii”, Anna Dryjańska (Feminoteka), Małgorzata Marenin (Stowarzyszenia Stop Stereotypom i Koalicja Ateistyczna),
17.00 - 18.30 Przerwa
18.30 Pokaz Filmów Ateistycznych Zenona Kalafaticza i innych.
Sobota 28.03
10.00 -12.30 Kongres Część I : Ateorama – Wystąpienia przedstawicieli zagranicznych organizacji ateistycznych i pokrewnych
12.30 Marsz Ateistów i Rekonstrukcja stracenia Kazimierza Łyszczyńskiego (Pomnik Kopernika – Rynek St. Miasta), Wystąpienie Waleeda El-Husseini, autora książki „Bluźnierca. W więzieniach Allaha”.
14.00 Przerwa obiadowa
15.00 Kongres Część II: Konferencja Bioetyczna współorganizowana przez Francuską Wolną Myśl i Koalicję Ateistyczną
15.00 Panel I : Bioetyka na rzecz nauki i postępu: Prof. Charles Susanne, czł zagr. PAN (Wolny Uniwersytet w Brukseli), Prof. Michel Godicheau (Francuska Wolna Myśl), Prof. Paweł Golik (UW), Dr Weronika Chańska (Komitet Bioetyki PAN)
17.30 Panel II: Bioetyka na rzecz rozwoju medycyny i opieki zdrowotnej: Prof. Jean-Pierre Sebastian, Prezes Francuskiej Wolnej Myśli ( Uniwersytet w Rennes), Prof. Sławomir Wołczyński (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku), Gauthier Ngumbu (Francuska Wolna Myśl)
19.00-20.00 Przerwa
20.00 Wręczenie Nagrody Ateisty Roku
Niedziela, 29.03.
11.00 Panel „ Rok 2014 z ateistycznej perspektywy”: wystąpienia przedstawicieli polskich organizacji światopoglądowych
13.15 III Okrągły Stół ( Zamknięte Spotkanie przedstawicieli organizacji światopoglądowych w Polsce)
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.
Badania społeczne pokazują, że około dziesięć procent Polek i Polaków nie wierzy w boga lub nie jest przekonanych do tego, że w ogóle jakiś bóg istnieje.
Przeczytajcie też: Diecezja warszawsko-praska policzyła wiernych