RegionalneWarszawaParapetówka na Młynarskiej. Nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy

Parapetówka na Młynarskiej. Nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy

Działalność zainauguruje zapoznawcza impreza.

Parapetówka na Młynarskiej. Nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy

26.02.2016 12:50

W Warszawie pojawia się nowe miejsce przyjazne sąsiadom. Klub przy ul. Młynarskiej 35a otwiera się na inicjatywy mieszkańców, tworząc przy tym własną ofertę programową. Organizatorzy zapraszają na weekend otwarcia w dniach 26-28 lutego.

Działalność zainauguruje zapoznawcza parapetówka. W programie także: warsztaty kreatywnego pisania, gra na interaktywnym obrazie, odkrywanie historii Woli, budowanie miasta z klocków i gry towarzyskie.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: mlynarska@wck-wola.pl, tel.: 22 631 30 51.

Program weekendu otwarcia:

26 lutego, piątek

17:00 - 20:00 Loesje – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część I).
Zabawy z językiem, poszukiwanie nowych znaczeń w utartych hasłach i wyrażanie własnych myśli za pomocą sloganów.

27 lutego, sobota

9:00 – 12:00 Loesje – warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych (część II).
Zabawy z językiem, poszukiwanie nowych znaczeń w utartych hasłach i wyrażanie własnych myśli za pomocą sloganów.
10:00 – 12:00 Co nas kręci na Woli? Młynów i jego wiatraki - warsztaty architektoniczne „MiastoKlocki”. Spróbujemy odtworzyć ruchliwy klimat dzielnicy z początków XIX w., budując miasto, a w nim młyny! Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-12 lat.
10:00 – 13:00 Śniadanie po sąsiedzku – przynieś coś dobrego na wspólny stół i zjedz śniadanie razem z nami. Przy okazji opowiemy o nowym klubie i zachęcimy do zgłaszania własnych pomysłów na działania.
13:00 – 14:00 Siła pasji – występ pasjonatów poezji, gry na pianinie i śpiewu w wykonaniu Andrzeja Kowalczyka (didżej, prowadzący Dancingi Międzypokoleniowe) Wandy Trentowskiej (amatorka śpiewu obdarzona niskim, ciepłym głosem) Maria Sołtan-Dobrzyńska (pełna pasji miłośniczka śpiewu i poezji, prowadzi grupę Wędrowniczki), Mirosław Zygmunt i Marek Jaszczur (wolni i niezależni amatorzy działań teatralnych).
16:00 – 18:00 Wernisaż interaktywnej dźwiękowej instalacji Dotyk i Prąd.
Koncert improwizowany w wykonaniu Sean'a Palmera (aktor, wokalista, założyciel chóru eksperymentalnego Gre Badanie), Pawła Szamburskiego (klarnecista, improwizator, współzałożyciel wydawnictwa muzycznego Lado ABC, członek duetu SzaZa) i Patryka Zakrockiego (skrzypek, improwizator, współtwórca Gabinetu Masażu Ucha Wewnętrznego, członek duetu SzaZa).

28 lutego, niedziela

10:00 – 12:00 Wola w Ruch - tworzenie animacji poklatkowej zainspirowanej starym zdjęciem Młynowa. Podczas warsztatu stworzymy krótką filmową opowieść, łączącą przeszłość, teraźniejszość i wyobraźnię uczestników. Warsztaty dla rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat.
12:00 – 13:30 Spotkanie z historią Młynowa.
Zagłębimy się w przeszłość dzielnicy – wolne elekcje (pomnik), prześledzimy rozwój regionu (od terenów rolniczych i ogrodniczych po rozwój przemysłu), cmentarze ewangelickie i ważne przedwojenne obiekty Młynowa, opowiemy o etymologii nazw ulic i regionu. Wykład poprowadzi Patrycja Jastrzębska (historyk sztuki, pomysłodawczyni „Tu było to stało” i prezeska Stowarzyszenia „Masław”).
13:30 – 17:00 Popołudnie z grami dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów, które poprowadzi Mariusza Serafin, członek grupy FANI GIER. Niebanalna rozrywka przy grach familijnych, logicznych, strategicznych, ekonomicznych i towarzyskich. Będzie również możliwość nauki gry w brydża.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)