Trwa ładowanie...

Ostatnia lekcja muzealna bez barier w tym roku

„Nie tylko portrety czyli o symbolice warszawskich pomników” to zajęcia przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Ostatnia lekcja muzealna bez barier w tym roku
d2d2nv7
d2d2nv7

W najbliższy piątek, 18 grudnia, o godz. 12.00 lub 17.00, zapraszamy mieszkańców do Muzeum Woli na zajęcia „Nie tylko portrety czyli o symbolice warszawskich pomników”. Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Kultura bez barier" i przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Zajęcia poświęcone są tematyce pomników w przestrzeni miejskiej na przykładzie dzieł Gustawa Zemły. W lipcu 2015 roku Muzeum Warszawy, którego odziałem jest Muzeum Woli, wzbogaciło swe zbiory o sześć rzeźb Gustawa Zemły. Są to modele, projekty lub prace związane z warszawskimi pomnikami: Polegli–Niepokonani 1939–1945, Bitwy o Monte Cassino, Henryka Sienkiewicza i Juliusza Słowackiego (niezrealizowany). Rzeźby poszerzają posiadaną przez Muzeum Warszawy kolekcję redukcji, modeli i autentycznych elementów warszawskich pomników. - W trakcie zajęć omówimy czym jest symbol, jak go rozumiemy. Wspólnie z uczestnikami poszukamy odpowiedzi na pytania dlaczego marmur kararyjski jest tworzywem pomnika Bitwy o Monte Cassino, a pomnik Polegli-Niepokonani przypomina umierającego greckiego hoplitę. Dlaczego Zygmunt III Waza trzyma w dłoniach szablę i krzyż, a na krzyżu nagrobnym Tony Halika zawieszony jest plecak? – opisują zajęcia organizatorzy.

Uczestnicy będą mieli możliwość poznawania przez dotyk rzeźby Gustawa Zemły. Dodatkową pomocą dydaktyczną będzie jej opis audiodeskrypcyjny.

Czas trwania zajęć: do 1,5 godz. (w zależności od grupy wiekowej)
Maksymalna liczba uczestników: 15 osób. Zapisy pod nr 502 140 124.

d2d2nv7
d2d2nv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d2nv7
Więcej tematów