Trwa ładowanie...

Olga Tokarczuk uczczona w Warszawie. Specjalna iluminacja na Krakowskim Przedmieściu [ZDJĘCIA]

Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla. Kiedy w Sztokholmie trwał uroczysty bankiet na cześć wszystkich noblistów, polskie miasta uczciły autorkę "Ksiąg Jakubowych". Hołd złożyła jej także Warszawa.

Olga Tokarczuk uczczona w Warszawie. Specjalna iluminacja na Krakowskim Przedmieściu [ZDJĘCIA]Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2ye9qu
d2ye9qu

"Literacka Nagroda Nobla za 2018 rok - Olga Tokarczuk" - taka iluminacja wraz z podobizną noblistki pojawiła się we wtorek wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego przy Krakowskim Przedmieściu.

Wcześniej Andrzej Duda napisał list gratulacyjny do Olgi Tokarczuk. "Chcę wyrazić radość, że Akademia Szwedzka uhonorowała Pani twórczość, w której zagadnienia uniwersalne i polska wrażliwość tak znakomicie się dopełniają" - napisał prezydent.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Na żywo ceremonię wręczenia Oldze Tokarczuk dyplomu i złotego medalu oglądali mieszkańcy Wrocławia. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska spotkali się we wtorek po popołudniu pod choinką w Rynku. Wydarzenie poprowadził dziennikarz Tomasz Sikora.

d2ye9qu

Zebranych przywitał wiceprezydent Jakub Mazur. – Olga Tokarczuk nie jest tylko honorową obywatelką naszego miasta. Tu jest jej dom. Duma zmieszana z radością nas jednoczy – powiedział.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

d2ye9qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ye9qu
Więcej tematów