Trwa ładowanie...

Odświeżają Trasę Łazienkowską

Są utrudnienia dla ruchu pieszego i rowerowego

Odświeżają Trasę Łazienkowską
d2plmrx
d2plmrx

Od 2008 roku odnowionych zostało dziesięć obiektów Trasy Łazienkowskiej - węzeł Ostrobramska, mosty nad Kanałem Gocławskim, schody na przystanki autobusowe nad ulicą Wał Miedzeszyński, schody kręcone na Cypel Czerniakowski, schody prowadzące na przystanek nad ulicą Czerniakowską, cztery tunele - pod Placem Na Rozdrożu, pod Marszałkowską, pod Rondem Jazdy Polskiej i pod al. Niepodległości, kładka nad Wawelską.

W tym roku drogowcy pracują nad odnowieniem kolejnych czterech. Dwa obiekty - dwie kładki stanowiące ciąg pieszo-rowerowy łączący ulicę Marszałkowską z Placem Na Rozdrożu - są już w trakcie renowacji. Pierwsza kładka, u wylotu ulicy Faustyna Czerwijowskiego, to obiekt przerzucony nad jezdnią alei Armii Ludowej, druga zaś biegnie nad łącznicą dwóch alej Armii Ludowej i Jana Christiana Szucha.

W obu przypadkach zostaną wymienione pomosty poprzez wykruszenie nawierzchni oraz jej wylanie odnowa z zachowaniem dotychczasowego zbrojenia. Skorodowane jego elementy zostaną zastąpione nowymi fragmentami, część balustrad wymieniona zostanie na nowe.

Prace rozpoczęły się od skręcenia szalunków i zdjęcia asfaltowej nawierzchni pomostu na kładce bliżej pl. Na Rozdrożu. Szalunki są konieczne z uwagi prowadzenie robót pod ruchem. Mimo że remont nad łącznicą nie ma wpływu na ruch pojazdów zjeżdżających na Trasę Łazienkowską, należy zwrócić uwagę na robotników, aby nie przestraszyć się ich wiszących nad jezdnią na szelkach.

d2plmrx

Po zamontowaniu szalunków nad łącznicą, robotnicy przejdą do podwieszania ich nad dwiema jezdniami alei Armii Ludowej. Powinno się to odbyć bez utrudnień dla ruchu, jeżeli już - odbędzie się to albo w weekend albo którejś nocy, tak, aby nie utrudniać poruszania się dołem. Dodatkowym zabezpieczeniem robót będzie podpora na pasie dzielącym.

Powyższe oznacza wyłączenie ruchu pieszego i rowerowego na obu obiektach.Szlak między Marszałkowską a al. Szucha należy pokonać południową stroną alei Armii Ludowej, a następnie łukiem chodnika wzdłuż łącznicy, następnie przejść przez jej jezdnię w kierunku przystanku autobusowego.

Roboty potrwają do drugiej połowy września.

d2plmrx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2plmrx
Więcej tematów