Trwa ładowanie...

Oddano do użytku część skrzyżowania Wołoskiej z Racławicką

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował, że dziś o godz. 21.00 zmieni się organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu

Oddano do użytku część skrzyżowania Wołoskiej z Racławicką
d38e0we
d38e0we

Część południowa zostanie wyłączona z użytkowania, z kolei ruch będzie przeniesiony na przebudowaną część północną. Na fragmencie jezdni ulicy Racławickiej między Wołoską a Maratońską kierowcy zyskają do dyspozycji po jednym pasie w każdą stronę. Natomiast ul. Odyńca na odcinku Wołoska - Baboszewska pozostanie jednokierunkowa (wyłącznie w stronę al. Niepodległości). Objazd w kierunku przeciwnym wytyczono ulicą Woronicza. Taki stan rzeczy utrzyma się aż do końca sierpnia.

Budowa nowej jezdni ul. Wołoskiej pomiędzy Wiktorską a Bagażową powoli zbliża się do końca. Prowadzone prace mają charakter kompleksowy i obejmują przebudowę m.in. kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz urządzeń elektroenergetycznych. Dodatkowo, na skrzyżowaniach Wołoskiej z Racławicką i Woronicza, pojawią się wkrótce: nowa sygnalizacja oraz uliczne oświetlenie . Z kolei po zachodniej stronie Wołoskiej wyremontowane będą chodniki oraz powstanie ścieżka rowerowa. Jednocześnie postępuje budowa torowiska tramwajowego. Pierwszych zmian w komunikacji tramwajowej w obrębie ulicy Woronicza można spodziewać się pod koniec czerwca.

Przekazanie do użytku północnej części skrzyżowania związane jest z poszerzaniem ul. Wołoskiej. Przebudowywany odcinek ma długość około 1200 metrów. Całkowity koszt prac budowlanych to 81,7 mln złotych. Inwestycja zakończy się w pierwszej połowie 2016 roku.

d38e0we

Przeczytajcie też: Jak to było z polskim Fiatem

d38e0we
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38e0we
Więcej tematów