Trwa ładowanie...

O lesie w lesie – centrum edukacyjne nie tylko dla dzieci

Otwarto Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie

O lesie w lesie – centrum edukacyjne nie tylko dla dzieci
d3xdt94
d3xdt94

Tablice dźwiękowe, blaty stołów z wizerunkami owadów i ptaków, ścieżka zmysłów, rymowanki-zgadywanki o gatunkach drzew i zwierząt– to tylko niektóre pomoce, jakie będą używane w nowo otwartym Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie prowadzonym przez Lasy Miejskie - Warszawa. Budowa Centrum rozpoczęła się na początku ubiegłego roku na pozyskanej przez miasto działce przy ul. Rydzowej w Powsinie. Prace właśnie zakończono i inwestycja jest gotowa do działania.

Warszawa, największe i najludniejsze miasto w Polsce, jest obok Berlina i Sztokholmu jedną z niewielu stolic europejskich, w której lasy znajdują się w granicach miasta i zajmują znaczne obszary. *Obecnie lasy w Warszawie zajmują około 8100 hektarów, co stanowi 15% obszaru miasta. *

W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej będą prowadzone* zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej dla dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, a także osób dorosłych*. Podstawowym celem Centrum będzie propagowanie zachowań proekologicznych oraz podnoszenie świadomości społecznej w zakresie odpowiedzialnego korzystania z wszystkich funkcji lasu. Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej znajduje się w granicach zwartego kompleksu leśnego – Lasu Kabackiego. Jest to największy kompleks leśny spośród 15 wchodzących w skład lasów miejskich, a także największy rezerwat województwa mazowieckiego, najliczniej odwiedzany przez mieszkańców Warszawy.

Dodatkowo w lasach miejskich utworzono siedem ścieżek przyrodniczo-leśnych zlokalizowanych w czterech dzielnicach, które uzupełniają terenową ofertę edukacyjną Centrum.

d3xdt94
d3xdt94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xdt94
Więcej tematów