Trwa ładowanie...

Nowe połączenie LOT-u. Z Warszawy polecimy do Azji Centralnej!

Maszyny na pokład mogą zabrać 186 osób.

Nowe połączenie LOT-u. Z Warszawy polecimy do Azji Centralnej!
d2m8lqx
d2m8lqx

LOT uruchomił nowe połączenie do Astany, stolicy Kazachstanu. Pierwszy rejs wystartował w poniedziałek 29 maja. Lot trwał niecałe pięć godzin.


Trasę obsługują Boeingi 737-800 Next Generation, które na pokład mogą zabrać 186 osób. Maszyna musi pokonać ok. 3,5 tys. km. Rejsy będą odbywały się cztery razy w tygodniu.

PLL LOT dziś rano przyziemił w Astanie inaugurując tym samym bezpośrednie połączenie na trasie WAW-TSE!

— ПЛ Қазақстанда (@PLinKazakhstan)

– Jak dotąd nie mieliśmy bezpośredniego szlaku komunikacyjnego łączącego Polskę z Azją Centralną. Kazachstan to obecnie najdynamiczniej rozwijający się ośrodek gospodarczy w całym regionie. Eksport do Republiki Kazachstanu odgrywa znaczącą rolę w polskiej sprzedaży za granicę, co powoduje, iż kraj ten jest dla Polski strategicznym partnerem gospodarczym wśród krajów Azji Centralnej. Polsko-kazachstańska wymiana handlowa utrzymuje się na wysokim poziomie i w 2016 roku sięgnęła 759,4 mln USD. Jestem pewien, że bezpośrednie rejsy między Warszawą a Astaną sprawią, iż wkrótce te wskaźniki będą jeszcze wyższe – powiedział prezes spółki Rafał Milczarski i dodał, że Astana to siódmy kierunek LOT-u uruchomiony w tym roku i pierwszy do Azji Centralnej.

d2m8lqx

Kazachstan to szósty partner gospodarczy Polski w Azji. W 2015 roku obroty handlowe pomiędzy Polską a Kazachstanem, według danych Komitetu Dochodów Państwowych Ministerstwa Gospodarki Narodowej Kazachstanu, wyniosły 1,1 mld dol. Natomiast w okresie od stycznia do listopada 2016 roku - 708,9 mln dol.

d2m8lqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m8lqx
Więcej tematów