Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Kubek i Ołówek [zdjęcia]

Nowe miejsce: Kubek i Ołówek [zdjęcia]
dxmkwqa
dxmkwqa

W niedzielę otwarto kolejne miejsce dla wegetarian i wegan w Warszawie - nazywa się Kubek i Ołówek, znajduje się kilka kroków od pl. Dąbrowskiego oraz Zachęty, przy Kredytowej 8.

Czytaj również: Nowe miejsce: Przemiana [nasza recenzja]

- W naszej kawiarni bedzie kuchnia wegańska i w egetariańska - opowiada Kamil Pasterkowski. - Serwujemy głównie kanapki i sałatki oraz wegańskie ciasta. Kanapki kosztują od 8 do 12 zł, sałatki od 10 do 13 zł. Ciasta 8 -12 zł. Jedzenie sami przygotowujemy na miejscu na zamówienie gości. Wszystko ma być świeże!

I rzeczywiście - kiedy odwiedzamy Kubek i Ołówek, kanapka jest robiona specjalnie dla nas, z plastrami buraka i serem kozim (8 zł). Do wyboru jest również taka z mozarellą lub wegańska kanapka z kiełkami. Właściciele zapowiadają również bułki z hummusem lub guacamole oraz zupy.

W Kubku i Ołówku można napić się kawy z ekspresu ciśnieniowego (czarna, z mlekiem krowim lub sojowym), jak i z alternatywnych metod parzenia takich jak drip, chemex. Do tego herbata, robiona na zamówienie lemoniada z listkami bazylii (7 zł), napoje Baola oraz Club Mate.

dxmkwqa

- Poza tym nasz lokal jest w klimatach artystyczno-graficznych - dodaje Kamil Pasterkowski. - Wspieramy młodych artystów poprzez udostępnianie im miejsca do tworzenia oraz literatury branżowej. Wystawiamy również ich prace.

W Kubku i Ołówku ma się sporo dziać - wystawy,wernisaże, kawowe degustacje, wegańskie otwarte bufety. Zaglądajcie na stronę kawiarni na Facebooku - www.facebook.com/KUBEKiOLOWEK .

Kubek i Ołówek, ul. Kredytowa 8, Śródmieście

Czytaj również: Nowe miejsce: Mysa

dxmkwqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxmkwqa
Więcej tematów