Trwa ładowanie...

Nowa plaża Wilanów!

Fitness, catering, kino plenerowe, scena muzyczna - zobaczcie plany!

Nowa plaża Wilanów!
d2znb7g
d2znb7g

Wczoraj na specjalnej konferencji prasowej przedstawiono nową koncepcję zagospodarowania plaży Wilanów. Teren będzie podzielony na kilka stref - strefę zabawy, sportu, sztuki, fitness, strefę cateringową, rowerów, a także strefę sceny i kina.

Żaden z elementów architektury nie będzie na stałe związany z gruntem. Będą to lekkie konstrukcje z drewna, szkła i metalu.

Operator Plaży ograniczy strefę wysypaną piaskiem, a powiększy teren zielony. Posadzi też sporo zieleni - rośliny zostaną posadzone między innymi wzdłuż alei łączącej dwa wejścia na Plażę i wpisującej się w oś widokową prowadzącą od Pałacu w Wilanowie do Skarpy Warszawskiej.

d2znb7g

Działki, na których powstaje projekt są w użytkowaniu wieczystym firmy Polnord. W związku z realizacją projektu Plaża Wilanów, firma użyczyła je bezpłatnie dzielnicy. Dzielnica nie ponosi żadnych kosztów związanych z urządzeniem oraz z bieżącym prowadzeniem Plaży.

Plaża Wilanów ma być miejscem przyjaznym dla wszystkich odwiedzających ten teren. Będzie czynna 7 dni w tygodniu.
Oferta to między innymi: letnie kino plenerowe, cykliczne koncerty młodych muzyków jazzowych, spektakle teatralne dla najmłodszych, warsztaty kulinarne, wakacyjna szkoła tańca, strefa fitness (aerobic, zumba), siłownia na świeżym powietrzu, zajęcia z crossfitu i inne. Będzie to też największe w południowej części Warszawy bezpłatne miejsce zabaw dla dzieci (o powierzchni 1000 m kw!).

Na Plażę będzie można dostać się czterema wejściami od ul. K. Kieślowskiego, od mostu nad Potokiem Służewieckim - przy skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej, od strony Al. Wilanowskiej i od strony ul. Przyczółkowej.
Lekkie ogrodzenie terenu od strony Al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej stanowi niezbędny element dla utrzymania bezpieczeństwa osób korzystających ze ścieżki rowerowej do Powsina oraz gości Plaży.

d2znb7g

Plaża Wilanów ruszy już w maju

d2znb7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2znb7g
Więcej tematów