Trwa ładowanie...

Nowa, niezwykła i w centrum Warszawy

Wystawa ANGRY BIRDS w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wernisaż już w czwartek o 19:00, spotkanie z artystami w piątek.

Nowa, niezwykła i w centrum Warszawy
dppvu3e
dppvu3e

„Angry Birds” to prezentacja nowej sceny artystycznej z Moskwy. Rosyjska stolica przeżywa swoją „wiosnę ludów”, a masowym protestom na ulicach towarzyszy twórcze ożywienie świata sztuki. Młodzi artyści tworzący w Moskwie próbują adresować swój przekaz do szerokich kręgów rodzącego się na naszych oczach społeczeństwa obywatelskiego, a nie tylko – tak jak to było do tej pory – do bogatych kolekcjonerów czy do kręgów dysydenckich.

Wystawa „Angry Birds” to wynik współpracy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie z nowymi środowiskami artystycznymi rosyjskiej stolicy w ramach projektu „Audytorium Moskwa. Szkice w przestrzeni publicznej”, który Muzeum zorganizowało jesienią 2011 roku. Tytuł wystawy, nawiązujący do popularnej gry na smartfony, ale i do nastroju dzisiejszej Moskwy, został zaproponowany przez samych artystów.

Po czwartkowym wernisażu czas na rozmowę z artystami, biorącymi udział w "Angry Birds". Rozmowę poprowadzi rosyjski artysta, działacz polityczny i publicysta Ilja Budrajtskis. Uczestnicy spróbują sformułować i opowiedzieć o swojej wizji świata i nowych doświadczeniach społeczeństwa rosyjskiego.

dppvu3e

Artyści: Eryk Binder, Iwan Brażkin, Aleksandra Gałkina, Iwars Grawlejs, Alina Gutkina, Wala Fietisow, Żanna Kadyrowa, Polina Kanis, Irina Korina, Laura Kuusk, Camille Laurelli, Lena Martynowa, Misza Most, Anton Nikołajew, Anastazja Potemkina, Siergiej Sapożnikow, SOSka (Mykola Ridnyj, Anna Kriwiencowa i Siergiej Popow), Dawid Ter-Oganian, Swieta Szuwajewa, Igor Szuklin, Grigorij Juszczenko.

Kurator: Dawid Ter-Oganian, we współpracy z Darią Atlas i Katią Szczeką.

Wystawa powstała we współpracy z Fundacją Władimira Smirnowa i Konstantina Sorokina

[Info: MSN]

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3, Warszawa

Wystawa czynna do 6 maja 2012 roku. Więcej na http://www.artmuseum.pl/

dppvu3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dppvu3e
Więcej tematów