Trwa ładowanie...

Nowa lecznica dla zwierząt bezdomnych i nie tylko

Fundacja Centrum Pomocy Zwierzętom "TRIP", jest w trakcie otwierania nowoczesnego Zakładu Lecznictwa Weterynaryjnego na Szaserów

Nowa lecznica dla zwierząt bezdomnych i nie tylko
djr5nnl
djr5nnl

Na powierzchni 440 metrów kwadratowych, w budynku poszpitalnym przy ulicy Szaserów w Warszawie powstaje jeden z największych zakładów lecznictwa weterynaryjnego.

Idea otwarcia Kliniki powstała w skutek konieczności optymalizacji kosztów leczenia zwierząt bezdomnych oraz braku w Warszawie, i jej okolicach, Kliniki posiadającej szpital zakaźny. Przeważnie spotykamy się z odmową przyjęcia zwierzęcia chorego na jedną z chorób zakaźnych (np. parwowirozę). Posiadanie własnej Kliniki przyczyni się do rozwiązania tego problemu. Dodatkowo w znaczący sposób obniżymy koszty związane z leczeniem zwierząt bezdomnych.

Ze względów na pacjentów lecznica posiadać będzie dwa profile. Pierwszy profil to profil dla zwierząt bezdomnych wymagających leczenia. Całkowity koszt finansowany będzie ze środków własnych fundacji, darowizn osób prywatnych oraz całości zysku jaki przyniesie lecznicy działalność drugiego profilu.

djr5nnl

Drugi profil to standardowe działania lecznicy weterynaryjnej czyli opieka lekarska nad zwierzętami posiadającymi swojego prawnego opiekuna. Zgodnie z zapisami naszego Statutu całość dochodu z działalności komercyjnej przeznaczana jest na cele Statutowe. W tym przypadku jest nim niesienie pomocy zwierzętom bezdomnym. Dodatkowe źródła finansowania to sponsorzy indywidualni oraz komercyjni. Fundacja nawiązała również współpracę z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie projektu stworzenia sieci pogotowia weterynaryjnego. Lecznica świadczyć będzie usługi dla zwierząt pochodzących z wypadków.
Tutaj znajduje się także duża sala wykładowa, w której odbywać się będą szkolenia zarówno dla personelu średniego, lekarzy a także szkolenia z pierwszej pomocy i inne. - Możemy również pochwalić się największym blokiem chirurgicznym w Warszawie. Przyjmować u nas będą krajowej sławy specjaliści w różnych dziedzinach - kardiolodzy, stomatolodzy, chirurdzy itd.
W naszej Klince zajdować sie bedzie pokoik adopcji, gdzie wyleczone bezdomne zwierzaki zwierzaki beda oczekiwały na adopcje. Będziemy również służyć poradami behawioralnymi zarówno przy wyborze zwierzaka jak i w razie problemów w nowym domu - czytamy na stronie Fundacji.

Zapraszamy serdecznie juz od 1 października!

Każdy chętny może pomóc nowo powstającej lecznicy: http://www.cpz.org.pl/jak-nam-pomóc/pomoc-finansowa/

Zbierane są również miseczki, kuwetki, zabawki, drapaki, smyczki, obroże, kagańce i wszystkie tego typu rzeczy dla przyszłych podopiecznych!

djr5nnl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djr5nnl
Więcej tematów