Trwa ładowanie...

Niezwykłe spoty Muzeum Powstania Warszawskiego. "Łzy kapały mi na buty"

"Pamięć o powstaniu łączy Polaków, kolejne pokolenia i mieszkańców Warszawy".

Niezwykłe spoty Muzeum Powstania Warszawskiego. "Łzy kapały mi na buty"
d3xp57e
d3xp57e

Muzeum Powstania Warszawskiego opublikowało w czwartek dwa filmy "Szpital" i "Kamienica" z okazji zbliżającej się 73. rocznicy powstania. Internauci: "piękne i niezwykle wzruszające", "wolałbym nie pamiętać".

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski przypomina, że pamięć o powstaniu "łączy Polaków, kolejne pokolenia i mieszkańców Warszawy".

Jednym ze sposobów okazywania tej pamięci jest "odwoływanie się do symboli, za które walczyli Powstańcy i za które ginęli w Powstaniu Warszawskim. Dzisiejsza dyskusja, która toczy się w Polsce na temat tego, jak należy używać znaku Polski Walczącej, pokazuje, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna także dla młodego pokolenia”.

Dyrektor pokreślił jak ważne jest pielęgnowania patriotyzmu. "Dlatego też poprzez wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, koncerty, czy gry miejskie, staramy się zachęcać Polaków, również tych z młodszych pokoleń, do wyrażania swojej pamięci o Powstaniu Warszawskim" – mówi Ołdakowski.

Filmy opublikowano również na facebookowym profilu Muzeum Powstania Warszawskiego. Pod spotami pojawiło się wiele komentarzy. Pan Michał napisał: "Wolałbym nie pamiętać". Pani Anna nie kryje wzruszenia: "nie mogłam się powstrzymać… łzy kapały mi na buty... mój były teść był powstańcem… o nim i wszystkich pozostałych...będę pamiętać zawsze...". "Piękny i niezwykle wzruszający” - podsumowała jeden z filmów pani Agnieszka.

d3xp57e

W spotach wystąpili m.in. Anna Milewska, Anna Karczmarczyk, Stanisław Brudny, Krzysztof Kwiatkowski.

d3xp57e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xp57e
Więcej tematów