Trwa ładowanie...

Nietypowy "spacer" "Frankowiczów" pod Pałacem Prezydenckim

Protest bez zgody Ratusza

Nietypowy "spacer" "Frankowiczów" pod Pałacem Prezydenckim
d4byyfm
d4byyfm

W sobotę o godzinie 14:00 pod Pałacem Prezydenckim odbędzie się "spacer" osób, które mają kredyty we frankach szwajcarskich. Mimo iż na stronach "frankowiczów" widnieje "zaproszenie na protest", de facto będzie on tylko spacerem. Posiadacze kredytu we frankach szwajcarskich nie dopełnili formalności w Ratuszu i nie uzyskali zgody na pikietę. Nie zamierzają odpuszczać i już w najbliższą sobotę, o godz. 14.00 zbiorą się na Krakowskim Przedmieściu.

Frankowicze żądają m.in. powołania Komisji ds. Renegocjacji Umów pod egidą rządu, natychmiastowego wstrzymania wszelkich egzekucji z tytułu takich kredytów, usunięcia wszelkich zapisów i klauzul abuzywnych z umów kredytowych, przewalutowania wszystkich kredytów denominowanych we frankach po kursie z dnia zaciągnięcia oraz pociągnięcia do odpowiedzialności winnych zaniedbań i oszustw.

- Banki w Polsce traktowały nas dotąd ja idiotów i barany do strzyżenia, a rząd ignorował nas i uspokajał. Mamy dość! - piszą na stronach wydarzenia . - Żądamy poważnych rozmów i konkretnych, natychmiastowych rozwiązań. Nie chcemy pieniędzy publicznych, tylko pomocy technicznej rządu, pomocy prawnej ze strony organów rządu, administracji i sprawiedliwości – to się nam należy, jako obywatelom.

Ponieważ "Frankowicze" nie dotrzymali formalności i nie mają zgody na zorganizowanie protestu w Warszawie, urządzają go w formie spaceru". - Spacer to może być na początek, jako przedsmak. - informują. Udział w wydarzeniu zapowiedziało prawie 400 osób.

d4byyfm

Niezależnie w najbliższy weekend osoby zadłużone we franku szwajcarskim zamierzają protestować także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Białymstoku.

d4byyfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4byyfm
Więcej tematów