Trwa ładowanie...

Nie zamkną tunelu na rok!

"Stacja Powiśle pod kontrolą" - mówi Hanna Gronkiewicz Waltz

Nie zamkną tunelu na rok!
d21ca40
d21ca40

- Nie sztuką jest wystrzelić Apollo 13, sztuką jest sprowadzić go na ziemię – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz na antenie TVN24 . Chodziło o awarię na stacji Powiśle oraz o całą budowę II linii metra.

Prezydent odniosła się do sprawy zamknięcia tunelu Wisłostrady. - Nie będzie zamknięcia tunelu przez rok - nie wiem skąd takie informacje. - dodała. - Profesor Wolski (prezes spółki Geoteko, która robiła badania geotechniczne dla centralnego odcinka II linii metra) mówi że to będzie krótszy czas. W porównaniu z różnymi tego typu inwestycjami w Europie ten projekt i tak miał dużo szczęścia. Może być więcej kosztów, ale na razie tego jeszcze nie wiemy. Jak będziemy wiedzieli, to będziemy się martwić – podkreśliła.

W najbliższych dniach ma być dostępna szczegółowa ekspertyza dotycząca awarii. Zalanie przez wodę stacji metra Powiśle przyniosło spore utrudnienia dla mieszkańców miasta, szczególnie dla jeżdżących Wisłostradą lub mostem Świętokrzyskim. Wcześniejsze badania, przeprowadzone w lutym, nie wskazywały żadnego niebezpieczeństwa dla budowy.

Prezydent Warszawy zaznaczyła, że na razie nie zakłada opóźnień w budowie centralnego odcinka II linii.

d21ca40

- Tarcza Maria buduje znacznie więcej niż zakładano. Gdyby nie było II wojny, to metro już by było. Gdyby moi poprzednicy nie zastanawiali się czy ma być stacja na Pl. Piłsudskiego, czy nie, to ten odcinek już by był – dodała Hanna Gronkiewicz-Waltz na antenie.

Projekt II linii metra zakłada poprowadzenie tunelu pod dnem Wisły. Tunel będzie miał długość 600 metrów i połączy stację Powiśle ze stacją Stadion.

Czy tunel pod Wisłostradą będzie zamknięty przez rok, czy trochę krócej, większość warszawskich kierowców czeka i tak niezły kosmos.

d21ca40
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ca40
Więcej tematów