Trwa ładowanie...

NIE dla wycinki drzew!

Setki podpisów! Komorowska, Łukaszewicz, Pszoniak, Szczuka, Grodzka, a nawet Janusz Palikot.

NIE dla wycinki drzew!
d3i4z0k
d3i4z0k

Wraca temat wycinki drzew w Ogrodzie Krasińskich. W czwartek po południu delegacja osób publicznych i mieszkańców miasta złożyła na ręce Generalnego Konserwatora Zabytków wniosek o wstrzymanie prac.

O sprawie pisaliśmy niedawno. Przy okazji przebudowy i rewitalizacji Ogrodu Krasińskich wycięto 337 drzew, często kilkudziesięcioletnich, ponieważ jak stwierdziła pani Renata Kaznowska, dyrektor Zarządu Terenów Publicznych "Ten ogród miał to nieszczęście, że przez bardzo wiele lat był ogrodem zaniedbanym, gdzie nie wykonywano żadnej gospodarki drzewostanem". Innymi słowy - co kto miał i posadził, albo samo się wysiało".

Skoro drzewa już tu rosną, to po co je wycinać? I czy naprawdę należało wyciąć aż taką ilość drzew? - pytaliśmy wówczas. Okazało się, że nie jesteśmy w tym jedyni. Warszawiacy nie zgadzają się na wycinanie drzew w Ogrodzie Krasińskich. W czwartek po południu delegacja osób publicznych i mieszkańców miasta złożyła na ręce Generalnego Konserwatora Zabytków wniosek o wstrzymanie prac.

d3i4z0k

Pod pismem do Generalnego Konserwatora Zabytków, domagającym się wyjaśnienia realizacji projektu rewaloryzacji Ogrodu Krasińskich, podpisało się 550 osób w tym Maja Komorowska, Olgierd Łukaszewicz, Wojciech Pszoniak, profesor Paweł Śpiewak, profesor Magdalena Środa, Artur Żmijewski, Anna Grodzka, Wojciech Malajkat, Kazimiera Szczuka, Janusz Palikot i wielu, wielu innych.

d3i4z0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i4z0k
Więcej tematów