Trwa ładowanie...
warszawa
24-11-2017 18:45

Nie chcą reformy sądownictwa. "Wielka demonstracja" przed Pałacem Prezydenckim

Na miejscu jest nasza reporterka

Nie chcą reformy sądownictwa. "Wielka demonstracja" przed Pałacem Prezydenckim
d46o36q
d46o36q

*Protest przed Pałacem Prezydenckim. Uczestnicy domagają się odrzucenia ustaw, które mają zreformować polskie sądownictwo. Czy szykuje się powtórka manifestacji, które w lipcu przeszły ulicami Warszawy? *

Zgormadzenia zaplanowano na piątek na godz. 19 w całej Polsce. W Warszawie organizatorzy zapraszają pod Pałac Prezydencki*. *"Teraz znów wzywamy do masowego sprzeciwu. Demonstrujemy bez flag i emblematów partyjnych. W zadumie i powadze, bo sprawa jest poważna. Skupiamy się na trzech hasłach: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska, bo bez wolnych sądów nie ma wolnych wyborów i nie ma wolnej Polski" - czytamy w opisie wydarzenia.

Chodzi o poprawki do prezydenckich projektów o KRS i Sądzie Najwyższym. Od dłuższego czasu trwały nieformalne konsultacje między Andrzejem Dudą a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w tej sprawie. Podczas kilku spotkań politycy ustalali, jak będą wyglądać szczegóły ustaw.

d46o36q

Opozycja domagała się odrzucenia ich w pierwszym czytaniu podczas piątkowego posiedzenia Sejmu. Jednak wniosek ten nie został przyjęty. Oznacza to, że ustawy zostały skierowane do dalszych prac w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Syn znanego adwokata podpalił 11 samochodów w stolicy. Został ponownie skazany

d46o36q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46o36q
Więcej tematów